Sari la conținut

Strategie bazata pe divergente


  

49 membri au votat

  1. 1. Sunteti interesati de analize video din perspectiva acestei strategii?

    • Da
      44
    • Nu
      5


Postări Recomandate

Pe strategia lui Oltciter sunt 0 adica tranzactii pierzatoare = tranzactii castigatoare inca mai am de lucrat, invatat despre ea. Sunt convins ca este buna strategia lui dar problema este la mine ( mai am de invatat ) si voi fi foarte serios in aceasta privinta.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles gresit si te inteleg, am 2 conturi cu care merg pe demo cel pe care l-am deschis acum 3 - 4 luni este la topicul strategie vaxx, acum o luna am deschis cont pt. strategia lui Oltciter iar acum am deschis 2 conturi pt. tine si Scrat ( strategii ) apoi in final dupa un nr. indelungat de tranzactii toate cele 4 conturi le unesc intr-unul singur care va fi cel de real. Tin cont de toate strategiile si voi colabora cu voi pt. toate trade-urile. Statemnt il voi posta pt. fiecare strategie in parte pe moment ce trece timpul. Ultimele 2 conturi pt. strategia ta si a lui Scrat le-am deschis azi asa ca nu am ce statement sa afisez, in plus vreau sa lucrez pe H4 deci va mai dura.

 

Sa fiti siguri ca nu veti scapa asa usor de mine, doar sunt de al vostru nu ? Vezi activitatea mea pe acest forum de mult timp

 

Va salut pe toti :smile:

 

Imi place modalitatea cu care ne analizezi strategiile, pe fiecare in parte. Felicitari. Vei fi un trader de succes, intr-un final, nu ma indoiesc de asta. Fiindca munca sarguincioasa va duce la rezultate foarte bune, bazate pe o vedere din perspectiva.

 

Ai sustinerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reamintesc numarul de cont si parola pentru cei interesati sa vada cum merge aceasta strategie, fiindca nu se aflau chiar la vedere:

 

Interbank Fx Demo

Login: 2581553

Parola de investitor: eqe0amt

 

Aici aveti si platforma de la Interbank >>Click aici<<

 

Spor la treaba.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibila finalizare de corectie nzd/usd 4h:

 

post-2510-12686542378_thumb.png

 

Spor la pips.

 

Pretul a atins zona de suport, am asigurat la +1 si stop loss-ul mi-a fost incasat. Vor mai fi si alte sanse de intrare. Se vede si pe imaginea de mai jos:

 

post-2510-12686596729_thumb.jpg

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fructificarea potentialului de trade de short pe eur/usd, de care vorbeam in clipul Analiza13032010:

 

post-2510-126865282373_thumb.png

 

Pozitia a atins zona de suport si am asigurat la +1 pip.

 

Pretul a atins tp1, nu am putut inchide 2/3 din pozite, ci doar un lot de 0.03 corespunzand a 60% din cat se putea inchide. Am mutat sl la +24 de pips pentru a asigura si diferenta ce trebuia inchisa pana la 66% din pozitie sau 2/3 din pozitie.

 

post-2510-126866813853_thumb.png

 

Spor la pips.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AUD/CAD H4

 

Identificare divergenta, avem patern BUOB, sa vedem ce o sa iasa

Ce parere ai Darzule ?

 

Bafta

 

Tarzie intrarea, fiindca aveai deja sparta linia de trend si tu pusesesi intrarea cu buy stop. Eronat, in opinia mea. Pe divergente ascunse merge cum ai pus tu, insa si acolo cu mare grija. Uita-te la poza de mai jos. Ai o zona cu rosu, unde pretul ar putea face un suport si trebuie sa asiguri repede, pe care nu ai desenat-o, nu ai nici tp1, tp2 sau tp3. Trebuie sa stii pe unde iti sunt target-urile cand intri intr-o tranzactie, e foarte important. Se observa ca si tp-urile era foarte scurte, la 5-6 pips trebuia inchis 2/3 din pozitie si adus sl la +1.

 

post-2510-12686860283_thumb.png

 

Te mai astept si cu alte oportunitati de trade.

Bafta.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.