Sari la conținut

Strategie bazata pe divergente


  

49 membri au votat

  1. 1. Sunteti interesati de analize video din perspectiva acestei strategii?

    • Da
      44
    • Nu
      5


Postări Recomandate

Cum este bine ?

 

?

 

Varianta a doua, in cazul tau.

 

Pe divergentele de tip hidden se traseaza ca in prima imagine, mai mult pe swinguri iar la cele de tip classic pe open/close-urile candelelor pentru a permite intrari rapide si iesiri la fel de rapide, dat fiind miscarea corectiva care le preceda.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/CHF H4

 

Daca ai fi pus fibo expansion ai fi observat ca tp1 a fost deja atins.

Prima ta rezistenta este desenata mult prea sus, ea fiind, de fapt fix unde ai luat buy-ul

 

Puteai sa spui pas sau daca intrai puteai sa intri cu un buy limit si sa fi asiguri la +1 daca ar fi urcat in zona rezistentei. De obicei, genul asta de intrari, trebuie sa iti declanseze atentie maxima fiindca esti contra-trend. Si trebuie sa ai intrari aproape perfecte.

 

post-2510-126884652407_thumb.png

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oportunitate pentru Long la GBP/USD, 1H:

 

post-2510-126889394168_thumb.png

 

Bafta.

 

Mai degraba oportunitate pT un stop loss:D

 

A confirmat spargerea insa nu a luat stop loss-ul pana acum. Incepe sa arate din ce in ce mai mult a corectiva, miscarea in sus, probabil ca avem format un top important.

 

Bafta

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Ovidiu!

Banuiesc ca nu mai tranzactionezi pozitiile pe contul demo. Este cam acelasi lucru pan' la urma daca le postezi pe forum sau le tranzactionezi pe demo! Eu stau inca foarte prost la capitolul "incredere" - lucru care ma face sa am ezitari la iesirile din trade - si mai ma incurajam singur urmarind modul tau de a le manageria live pozitiile pe care le aveam si eu.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.