Sari la conținut

Strategie bazata pe divergente


  

49 membri au votat

  1. 1. Sunteti interesati de analize video din perspectiva acestei strategii?

    • Da
      44
    • Nu
      5


Postări Recomandate

EUR/GBP H4

 

As zice ca prima este se afla acolo unde e pretul, in imagine. Acolo ar fi R2. Nu ma uit foarte mult in trecut ca sa le identific pentru simplul motiv ca in piata se afla si foarte multi comercianti.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo vad eu o rezistenta, distanta pana la rezistenta c-am 36 pipsi unde inchid la BE + 1.

Este bine ?

 

La cum arata graficul atunci, cred ca ai avut noroc ca a spart mai sus, pozitia trebuia asigurata la aproximativ 10 pips, cam pe acolo era prima R1.

Atentie la divergentele de tip classic fiindca acolo rezistentele chiar si minore pot actiona ca un scut foarte puternic in calea pretului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum eu intru dupa ce vad o divergenta, adica buluc si nu imi dau seama de zonele s/r, cred ca ar fi bine pt. mine sa intru numai pe divergentele hiden.

 

Ideal ar fi sa le vezi pe toate fiindca, uneori, si corectiile pot fi insemnate si, de ce sa nu profiti de ele?

Poti sa pastrezi 2-3 perechi pentru analiza si, pe masura ce asiguri profitul poti deschide noi pozitii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.