Sari la conținut

Strategie bazata pe divergente


  

49 membri au votat

  1. 1. Sunteti interesati de analize video din perspectiva acestei strategii?

    • Da
      44
    • Nu
      5


Postări Recomandate

Intrare short USD/CHF, 23 martie 2010:

 

Intrare USD/CHF, daily

 

Bafta.

 

Am asigurat pozitia la +1 dupa ce facuse 20 de pips, sl pe care tocmai l-am incasat.

Nu am mai putut inregistra fiindca am ceva probleme cu pc-ul.

 

Mai revin si cu alte oportunitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statement, 23 martie 2010:

 

DetailedStatement.htm

 

post-2510-126940654987_thumb.gif

 

Pentru cei care urmaresc acest cont demo, vreau sa le spun ca o sa incetinesc ritmul de tranzactionare fiindca ma ocup si de contul de la concursul ForexBall.

Va multumesc.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

offtopic:

 

legat de programe de sunet: audacity - este free, open source, se joaca cu cateva sute de canale si efecte in acelasi timp, creste pe zi ce trece, se dezvolta ca fulgerul, deja sunt mii de developeri care "lucreaza" la el. Poate nu este cel mai bun inca, dar asta e chestia cu open source-urile, deja linux a inceput sa lase windows in urma, iar firefox bate i/e de multa vreme la cam toate aspectele, pentru ca sunt sute de mii de programatori pe aiurea pe web care iau sursele si se joaca cu ele, imbunatatind, adaugand, etc. Audacity pe care il vedeti acum este rezultatul a doar cateva luni, practic l-am vazut "crescand". La noi la fabrica facem un sintetizator vocal si aveam nevoie acum cateva luni de un program de inregistrat si prelucrat wave-uri, care sa fie bun si sa fie free. Pe vremea aia am luat de pe web zeci de programe, ne-am oprit la Waveosaur si la Audacity, care pareau cele mai bune, si erau cam la fel de puternice. La ora actuala Waveosaur (care cred ca e proprietary, nu sunt sigur) a ramas mult in urma fata de ultima versiune beta de Audacity. Chestia cu programele de sunet este ca fiecare programator care e oleaca interesat de domeniu are deja propriile unelte facute (egalizatoare, compresii de sunet, efecte, "hai sa ne jucam de-a dj-ul", etc) exista mii de scule de genul asta raspandite pe aiurea (am facut si eu un pitch changer mai demult, iau un fisier cu unu care vorbeste gros si il... castrez, adica il fac sa vorbeasca subtire, o chestie de doi lei foarte simpla matematic), iar interfata de plugin a lui Audacity este very convenient, fiecare autoproclamat dj o sa vrea sa puna jucaria lui proprie prin meniu, in cativa ani (daca nu mult mai devreme) audacity o sa adune the best on the mapamond in materie de efecte si prelucrare de sunet. O sa vedeti. Cati dadeau doi bani pe firefox cand a aparut acum cativa ani? Mai fusesera incercari de a detrona i/e, dar de fiecare data M$ reusise sa le dea tuturor peste bot...

 

edit: sa pun si link.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

 

legat de programe de sunet: audacity - este free, open source, se joaca cu cateva sute de canale si efecte in acelasi timp, creste pe zi ce trece, se dezvolta ca fulgerul, deja sunt mii de developeri care "lucreaza" la el. Poate nu este cel mai bun inca, dar asta e chestia cu open source-urile, deja linux a inceput sa lase windows in urma, iar firefox bate i/e de multa vreme la cam toate aspectele, pentru ca sunt sute de mii de programatori pe aiurea pe web care iau sursele si se joaca cu ele, imbunatatind, adaugand, etc. Audacity pe care il vedeti acum este rezultatul a doar cateva luni, practic l-am vazut "crescand". La noi la fabrica facem un sintetizator vocal si aveam nevoie acum cateva luni de un program de inregistrat si prelucrat wave-uri, care sa fie bun si sa fie free. Pe vremea aia am luat de pe web zeci de programe, ne-am oprit la Waveosaur si la Audacity, care pareau cele mai bune, si erau cam la fel de puternice. La ora actuala Waveosaur (care cred ca e proprietary, nu sunt sigur) a ramas mult in urma fata de ultima versiune beta de Audacity. Chestia cu programele de sunet este ca fiecare programator care e oleaca interesat de domeniu are deja propriile unelte facute (egalizatoare, compresii de sunet, efecte, "hai sa ne jucam de-a dj-ul", etc) exista mii de scule de genul asta raspandite pe aiurea (am facut si eu un pitch changer mai demult, iau un fisier cu unu care vorbeste gros si il... castrez, adica il fac sa vorbeasca subtire, o chestie de doi lei foarte simpla matematic), iar interfata de plugin a lui Audacity este very convenient, fiecare autoproclamat dj o sa vrea sa puna jucaria lui proprie prin meniu, in cativa ani (daca nu mult mai devreme) audacity o sa adune the best on the mapamond in materie de efecte si prelucrare de sunet. O sa vedeti. Cati dadeau doi bani pe firefox cand a aparut acum cativa ani? Mai fusesera incercari de a detrona i/e, dar de fiecare data M$ reusise sa le dea tuturor peste bot...

 

edit: sa pun si link.

 

O sa ma joc putin cu el, daca zici a e "revolutionar", programul. "Vulpea" este sireata, i se potriveste perfect numele in acest caz. Poate, de acum incolo o sa fac fisiere audio si o sa urmareasca lumea pe grafic, eu doar o sa vorbesc, pun si o poza. In felul asta, poate mai interactiv decat cele video, in sensul ca necesita folosirea intensa a scoartei cerebrale.

 

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Darzu !

Identificare divergenta pe H4, cu intrare la H1 dupa confirmare

 

Ai asigurat-o pe plus? N-am priceput care ii faza pe tf de 1h, sincer.

?!

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.