Sari la conținut

XTB


neamtu_victor

Postări Recomandate

Asa cum am mentionat si aici Forex - forum, analize, bloguri | Nou concurs la XTB - Vamist Forex - Invata cum sa profiti din diferenta de curs valutar

mie mi se pare cam dubios acel statement cu Gross Profit Negativ, Profit factor si Expected Payoff negative

Un astfel de statement in format html poate fi modificat de oricine are cunostinte minime de operare PC.

Propun celor de la xtb sa faca publica parola de investitor a contului castigator pentru a ne putea convinge ca acele tranzactii chiar au fost facute.

CiprianSuciu.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Salut,

 

Ai dreptate cu observatiile privind statisticile generate, de asemenea mai apare o eroare la Average Profit care este negativ deci clar eronat. Aceste erori de calcul apar pe statisticile tuturor conturile inscrise si initial nu am observat acest lucru (verificam sa vedem ce s-a intamplat). Din pacate contul este disabled deci nu mai poate fi accesat prin login in schimb prin metamanager se pot observa in continuare toate operatiunile executate si inregistrate pe server-ul de concurs. Oricine doreste acest lucru este binevenit la sediul nostru pentru a verifica contul castigator.

Editat de sian
am sters citatul cu postul anterior conform regulamentului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Stie cineva care e pagina cu clasamentul concursului? Acum sa nu se supere pe mine cei de la XTB, dar site-ul este fara echivoc JALNIC (si lucrez in domeniu). Ma chinuiesc de 10 minute sa gasesc pagina cu pricina, iar email nu am primit cum ca ar fi inceput concursul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva care e pagina cu clasamentul concursului? Acum sa nu se supere pe mine cei de la XTB, dar site-ul este fara echivoc JALNIC (si lucrez in domeniu). Ma chinuiesc de 10 minute sa gasesc pagina cu pricina, iar email nu am primit cum ca ar fi inceput concursul...

 

Uite aici e: >> X-Trade Brokers: Forex, CFD, Optiuni,Tranzactii online, Marja, Piata valutara,Tranzactionare valute, Analiza tehnica, Broker fx <<

Te descurci tu, mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e clasamentul:

 

Nume Valoare Evolutie %

 

Mihail Radulescu 17 134,80 71,35%

Serghei Musaji 16 953,43 69,53%

Ninel Paun 16 781,33 67,81%

DORU MIRAVITCHI 16 517,03 65,17%

Petrica Alexe 15 365,61 53,66%

MARIUS SOIMOSAN 14 897,09 48,97%

Andrei DECU 14 534,20 45,34%

Ioan Man 14 367,21 43,67%

nicolae adrian chis 14 264,50 42,65%

Alin Razvan Serban 14 032,51 40,33%

PETRE PETRE 13 716,47 37,16%

Bogdan Dorgo 13 630,34 36,30%

Laurentiu Tudor 13 610,20 36,10%

Marius SUMEDREA 13 563,97 35,64%

Raducu Catalin Lazar 13 562,20 35,62%

Alin-Roman Gug 13 518,42 35,18%

cristina ioana ardelean 13 500,18 35,00%

elena nastase 13 431,94 34,32%

CONSTANTIN ANTONOVICI 13 407,72 34,08%

Serban Alexandriuc 13 373,70 33,74%

 

Recunoasteti pe cineva din acest clasament, baieti? Imi par putin cam, fictive, aceste nume.

E cineva din lista de mai sus de aici, de pe vamist si, daca da, sa iasa in fata sa ne spulbere indoielile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce-or manca cei care au deja 300% profit dupa 2 zile? Ciuperci magice? <:-P

 

Cred ca se poate, sincer. Eu am recuperat o pierdere de 12% si am facut un plus de 2 %, deci iasa ceva profit. Si nu prea m-am obosit tranzactionand.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dirzuandreiovidiu:

 

Merci. La fel! Si eu am un +14%, dar nu prea am stat "calare" pe el. Baietii astia ori au avut un noroc teribil ori stau cate 10 ore pe zi numai pe asa ceva. Parerea mea. 150% pe zi deja nu poate intra decat in categoria noroc <:-P

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.