Sari la conținut

XTB


neamtu_victor

Postări Recomandate

Salut nu te impacienta, asa este cu brokerii ... cauta "marfa" ... ce vrei? economia de piata. si pe mine m-au sunat de mai multe ori, m-au invitat pe la ei ...etc. Sunt polonezi la origine si sunt veniti in Romania din 2008 si ... isi fac portofoliu de dansatori (pe sarma ...se intelege). Eu cred ca sunt ok in mare, mai putin volumele de tranzactionare sunt cam mari 0.1, dar ...ce sa zic? ofera si eur/ron si usd/ron ...si multe altele ... contul se deschide la BCR (asta parca iti da o anumita incantare ... adicaaaa ...daca castigi te agata fiscu mai repede) ... am zis ca o sa incerc si la ei un cont dar un pic mai "tarziu" (prietenii stiu de ce). Parerea mea este ca poti sa ii iei in seama si nu este nimic anormal din ce zici ca ti s-a intamplat. Cam atat ... Bafta

P.S. acum vreo 2-3 luni aveau vreo 30 clienti in Romania, azi nu mai stiu ...

Am citit despre xtb, ma intereseaza si pe mine, dar astept o oferta de bonus cum au facut vanguard si deltastock. Apropo, ma bate gandul sa deschid un cont la bulgari, daca tot au un bonus asa de atractiv. Ma puteti ajuta cu un sfat ?

P.S. Deltastock are si o lista de comisioane atractiva, nu ?

 

Nu stiu ce sa zic despre xtb, insa tipul care m-a sunat sa ma intrebe despre ce imbunatatiri ce ar trebui aduse platformei si serviciilor pe care le ofera ei mi-a lasat un gust amar, ma grabea si nu parea sa ii pese prea mult de serverul demo ce se "poticnea" cam des in ultima vreme.

 

Iar deltastock, dupa ce m-am inscris in concurs si am urcat in top3 am descoperit ca trebuie sa adaugi bani reali ca sa iti poti activa contul cu asa zisii bani castigati in concurs si cred ca asta spune totul de la sine.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

primul meu cont real la x-trade a fost , ca brokeri sunt kiar f buni dar spreaduri cam mari , suportul tehnic de calitate

 

conturile se deschid in RON suma minima 2000 cam mica zic io dar au microloturi pana la 0.1

 

pacat k de.... k majorit traderilor incepatori am piramidat in pierderi las k ma fac io mare

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

In legatura cu ceea ce a postat domnul Andrei Dirziu,

 

"Iar deltastock, dupa ce m-am inscris in concurs si am urcat in top3 am descoperit ca trebuie sa adaugi bani reali ca sa iti poti activa contul cu asa zisii bani castigati in concurs si cred ca asta spune totul de la sine."

 

Este corect ceea ce spui, trebuie sa aduci bani pentru a primii bonusul.

 

Tin sa precizez ca bonusurile sunt destul de consistente: 100% si respectiv 50%.

 

Aici se pot vedea termenii si conditiile la care fac referire:

 

Up to 5000 EUR Credit Bonus | Open Live Trading Account Now

 

Succes in trading tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

In legatura cu ceea ce a postat domnul Andrei Dirziu,

 

"Iar deltastock, dupa ce m-am inscris in concurs si am urcat in top3 am descoperit ca trebuie sa adaugi bani reali ca sa iti poti activa contul cu asa zisii bani castigati in concurs si cred ca asta spune totul de la sine."

 

Este corect ceea ce spui, trebuie sa aduci bani pentru a primii bonusul.

 

Tin sa precizez ca bonusurile sunt destul de consistente: 100% si respectiv 50%.

 

Aici se pot vedea termenii si conditiile la care fac referire:

 

Up to 5000 EUR Credit Bonus | Open Live Trading Account Now

 

Succes in trading tuturor!

 

 

Salut si eu...

 

Pt ca tot era topicul XTB imi permit si eu sa adaug un comentariu legat de tema...

 

"Traderii au posibilitatea de a folosi suma bonus ca si marja pentru tranzactionare si vor putea retrage bonusul din conturile Delta Trading™ dupa realizarea unui rulaj de 20.000 EUR pentru 1 EUR din bonus. In data de 5 a fiecarei luni, Deltastock AD va calcula automat rulajul realizat si va expune suma din bonus care poate fi retrasa. Deltastock va debloca aceasta suma si o va scadea din suma bonus nedeblocata pana in acel moment (asa cum este aratat in exemplul de mai jos). In cazul in care clientul decide sa retraga fonduri din contul sau intr-o perioada mai mica de 12 luni de la primul depozit, Deltastock AD va retrage suma bonus ramasa pe cont."

 

Ca sa deblochezi 1000 EUR pe care ii primesti doar ca bonus dupa o depunere reala de 1000 E trebuie sa tranzactionezi 20.000.000EUR, adica 200 loturi... e ceva :D

 

Profitul firmei in acelasi timp e de 200 * 20 USD (pt perechea EURUSD cu spread cel mai mic) adica vreo 4000 USD. In modul asta concurentul primeste 1000 EUR (daca reuseste sa tranzactioneze cu succes cele 200 loturi) dupa ce firma castiga din rulaj 4000 USD, f. tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare,

 

In legatura cu ceea ce a postat domnul Andrei Dirziu,

 

"Iar deltastock, dupa ce m-am inscris in concurs si am urcat in top3 am descoperit ca trebuie sa adaugi bani reali ca sa iti poti activa contul cu asa zisii bani castigati in concurs si cred ca asta spune totul de la sine."

 

Este corect ceea ce spui, trebuie sa aduci bani pentru a primii bonusul.

 

Tin sa precizez ca bonusurile sunt destul de consistente: 100% si respectiv 50%.

 

Aici se pot vedea termenii si conditiile la care fac referire:

 

Up to 5000 EUR Credit Bonus | Open Live Trading Account Now

 

Succes in trading tuturor!

 

 

Salut si eu...

 

Pt ca tot era topicul XTB imi permit si eu sa adaug un comentariu legat de tema...

 

"Traderii au posibilitatea de a folosi suma bonus ca si marja pentru tranzactionare si vor putea retrage bonusul din conturile Delta Trading™ dupa realizarea unui rulaj de 20.000 EUR pentru 1 EUR din bonus. In data de 5 a fiecarei luni, Deltastock AD va calcula automat rulajul realizat si va expune suma din bonus care poate fi retrasa. Deltastock va debloca aceasta suma si o va scadea din suma bonus nedeblocata pana in acel moment (asa cum este aratat in exemplul de mai jos). In cazul in care clientul decide sa retraga fonduri din contul sau intr-o perioada mai mica de 12 luni de la primul depozit, Deltastock AD va retrage suma bonus ramasa pe cont."

 

Ca sa deblochezi 1000 EUR pe care ii primesti doar ca bonus dupa o depunere reala de 1000 E trebuie sa tranzactionezi 20.000.000EUR, adica 200 loturi... e ceva :D

 

Profitul firmei in acelasi timp e de 200 * 20 USD (pt perechea EURUSD cu spread cel mai mic) adica vreo 4000 USD. In modul asta concurentul primeste 1000 EUR (daca reuseste sa tranzactioneze cu succes cele 200 loturi) dupa ce firma castiga din rulaj 4000 USD, f. tare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xtdr,

 

super funny post-ul tau :D

 

1. nu inteleg foarte bine motivul pentru care optezi sa pui accent pe ce castiga brokerul si nu pe ce are de castigat clientul ?

 

2. calculul facut de tine nu este tocmai corect (Te invit la biroul nostru pentru a expune mai pe larg termenii si conditiile promotiei noastre).

 

O seara frumoasa si toate cele bune!

 

Succes in trading!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xtdr,

 

super funny post-ul tau :D

 

1. nu inteleg foarte bine motivul pentru care optezi sa pui accent pe ce castiga brokerul si nu pe ce are de castigat clientul ?

 

2. calculul facut de tine nu este tocmai corect (Te invit la biroul nostru pentru a expune mai pe larg termenii si conditiile promotiei noastre).

 

O seara frumoasa si toate cele bune!

 

Succes in trading!

 

 

1. Pai se presupune ca e concurs nu promotie, la concurs sa castigi participarea la o promotie nu mi se pare tocmai atractiv :D. Printr-o promotie clientul isi reduce costul primind inapoi o parte din banii generati din rulaj, print-un concurs se presupune ca acel concurent castiga ceva fara o obligatie (depunererea unei sume de bani).

 

2. Sunt curios cu ce am gresit la calcul. As aprecia un mesaj privat cu explicatii, nu are rost sa lungim subiectul aici.

 

Multam si multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Moderators

Xtrdr, total de acord cu tine, inclusiv la calcul, l-am facut si eu mai demult pe forum, exista undeva un thread cu Deltastock, dar probabil ca opiniile erau prea negativiste pe acolo, asa ca hai sa ne amestecam in alte threaduri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

In perioada 12 Octombrie - 6 Noiembrie, X-Trade Brokers organizeaza prima editie a X-Trade Forex Cup in Romania. Premiul intai consta intr-un Porsche Cayman, existand si alte premii in laptopuri si palmphones. Detalii privind concursul si modalitatea de inscriere pot fi gasite pe http://www.xtb.ro

Editat de Xtrdr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.