Sari la conținut

Postări Recomandate

o alta idee de trading la E/U aici...comentarii daca sunt

 

Imi pare rau dar ala nu este pinbar. Ar putea fi un BUOB daca nu ar aduce mai mult cu o bara de indecizie. Si daca ar fi fost un BUOB tot nu ar fi constiuit setup deoarece s-a format pe swinghigh!

 

Asta odata!

In al doilea rand pe euro esti intr-o situatie de price box. Asteptam setupuri pe limitele superioara sau inferioara a priceboxului. Acolo sunt locatiile cele mai puternice cand faci trade in range!

 

NU trebuie sa ne intereseze ce construieste pretzul in interiorul priceboxului daca vrem sa fim cu adevarat selectivi si vrem sa marim sansele de reusita a unei tranzactii.

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

GBP/CHF W1, mi-a placut f. mult pinul, pe RN 1.6100 W1

 

Oltciter te salut. LA mine sunt bune intrarile ?

 

Merci

 

Salut, sa aveti o saptamana buna

 

Si intrarea asta este buna ?

 

Merci

 

Pe graficele mele nici unul din cele doua nu aveau configuratie de pinbar avand open/close in afara barei precedente. asa ca eu le-am spus pass. NU stiu datele de pe platforma ta desi din imagine par a fi pinbaruri. In principiu ai pus ordinele bine dar ar trebui sa urmaresti cu atentzie evolutzia pretzului pe tf-uri inferioar si sa nu astepti sa-ti ia sl-ul daca cumva setupurile tale nu vor functziona!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi chestia cu pinbarul weekly la GBP/USD nu cred ca o sa functioneze. Vedeti la 4 ore ce coborare brusca a avut pretul. Cred ca o sa treaca prin 1.5000 ca prin branza. :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi chestia cu pinbarul weekly la GBP/USD nu cred ca o sa functioneze. Vedeti la 4 ore ce coborare brusca a avut pretul. Cred ca o sa treaca prin 1.5000 ca prin branza. :smile:

 

Salut!

 

Om trai si om vedea. Poate sa nu mearga pinul dar mai astept 2 situatii:

1. pin (sau un BUOB - asta in 2 bare) cu inchidere peste 1.5

2. acelasi set-up dar mai jos, la 1.495 ce corespunde la 61.8% retracement din pin weekly.

 

Nu uita ca un pin este validat cand are loc o spargere a min/max. Daca intram agresiv, fara validare pin, acum cam eram pe minus.

 

Bafta la pips!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.