Sari la conținut

Postări Recomandate

Ce parere aveti ? Este bine ?

 

Vaxx, iata cum vad eu:

 

1. chiar daca ai pus intrarea peste zona de blocaj, pana la urmatoarea zona de blocaj mai raman 20 pips, putin. E adevarat ca e cam o zona de range si astea sunt cam aglomerate.

2. pinul nu are close-ul la 50% dar nici departe de el.

3. bara weekly e cam bearish dupa anterioara de indecizie si cea de acum 2 saptamani, pin, ce indica sell.

 

Concl: pass.

post-3780-126777984768_thumb.png

Editat de tandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce parere aveti ? Este bine ?

 

Vaxx, iata cum vad eu:

 

1. chiar daca ai pus intrarea peste zona de blocaj, pana la urmatoarea zona de blocaj mai raman 20 pips, putin. E adevarat ca e cam o zona de range si astea sunt cam aglomerate.

2. pinul nu are close-ul la 50% dar nici departe de el.

3. bara weekly e cam bearish dupa anterioara de indecizie si cea de acum 2 saptamani pin ce indica sell.

 

Concl: pass.

 

:smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GU o varianta

 

Am vazut ceva de genul "analizam daca merge long" pe graficul tau. Parerea mea este ca ar trebui sa astepti sa formeze un HL (higherlow) sanatos intre 1.4950 si 1.4850 si acolo sa analizezi setupurile pentru long. deocamdata asteptam setupuri pentru short!

 

Later edit: acum am vazut corectia cu longu! Ideea cu pendingul sub zona de blocaj nu este rea!DAr ar trebui sa-l pui sub actuala ta zona de management!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la ZI + saptamana GU, asa cum e la mine

 

retragerea la GU pare a fi un mic abc , privit din minimextrem pana in 1.52xx

 

Unde este minimul candelei weekly de saptaman trecuta la tine? La mine pe 3 platforme se afla la 1.5152. La tine il vad cu mult mai jos daca vad bine. In conditiile astea deocamdata GU nu are cum sa formeze pinbar sub nici o forma(doar daca inchide saptamana azi peste 1.5160) .

Daca am dreptate ar cam trebui sa-ti schimbi brokerul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/CAD Daily

 

Irinel! Irinel Columbeanu! Misto!

 

 

:smile:

 

Later edit: marimea cam mica totusi in comparatie cu barele din cadere! Nu crezi?

[/quote

 

(Seamana!!)=))Da este cam mica,dar ma gandeam ca fiind intr-o zona de range ar putea functiona.Vom trai si vom vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.