Sari la conținut

Postări Recomandate

Pe GBP-USD H4 se pare ca avem un inside bar. Urmeaza sa asteptam confirmarea lui la ora 20:00. Oltciter care ar puteaq fi vorba de o retestare a 1.5000 dupa care plecare short?

 

Foarte probabil! Datorita trendului puternic down este de evitat intrarile long, cel putzin la momentul actual!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUR/JPY, H4, W1

 

Sper ca este bine, sincer am vazut si analiza facuta de vakablak, dar eu nu am mai avut rabdare.

 

Va salut pe toti

 

La weekly ai dat-o in bara big time! Unde trebuie sa asteptam sa se formeze BEOB?

La h4 a fost bine luat beob-ul acela cu toate ca a fost cam riscant. Trebuia sa fie asigurat la BE demult!

 

 

Mai bine ai anula sellstopul ala! O sa deschizi short pe swinglow sau pe limtita inferioara a zonei de range. Oricum ai lua-o e naspa! Si mai este o chestie. Closeul barei saptamnale a fost peste 121.00!

 

Daca tot vrei sa taxezi BEOB-ul ala weekly , astepta un retrecement semnificativ pe daily sau h4!. Nu vrea sa faca retrec, asta este. Mai sunt si alte oportunitati!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BEOB la BRN (pt. incepatori nu recomand aceste bare de continuare de trend aflate la mijlocul "box-ului" - vezi w). Luat deja 60% din profit la 1.0420 si la restul de 40% mutat SL cu 10 pipsi deasupra intrarii.

post-1613-126746356471_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va arat si o bara cu pierdere pe acceasi pereche (atentie la ce zicea Olciter intr-un clip, barele formate la mediana dintre marginile unui box pot arunca pretul oriunde).

post-1613-126746406923_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BEOB la BRN (pt. incepatori nu recomand aceste bare de continuare de trend aflate la mijlocul "box-ului" - vezi w). Luat deja 60% din profit la 1.0420 si la restul de 40% mutat SL cu 10 pipsi deasupra intrarii.

 

Mamaaaaaa! ce intrare pe retrec la minimul barei precedente puteai sa-i bagi acolo.Oricum , super cool!

 

Eu m-am tinut de lira azi! Am omis BEOB-ul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea stapinesc tehnica cu intratul blind pe ret. Sell limit era fixat putin deasupra la 1.0500 care coincidea cu mai multe minime de bare si cu 38% fib ret.; nu a fost atins, apoi l-am anulat. Nu simt inca momentul in care piata face 23% sau 38% ret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.