Sari la conținut

Postări Recomandate

Tandre>> am vazut vreo 25-28 am 10 zile de cand am aflat de ele (aprox) si in timpul asta fac si trading, pana acu decand aplic (recunosc ca schiopatat aceata metoda) am doar 1 trading negativ din 10 dar cu pierdere mica, acoperita.

Eu ma lupt sa imi schimb modul de lucru de pana acum. E fff greu,

 

Apreciez daca ma critici, nu ma supar

 

acum trebuie sa plec urgent, voi citi tot

Editat de nirolf69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru disident, pinul pe h eurusd mi-a placut mult mai mult decit cel de pe usdchf pentru ca a a spart putin suportul creat de citeva zile, ceea ce imi confirma ca baietii mari au intrat putin in SL-uri si au adus pretul inapoi pe directia dorita. Pentru ca cele doua perechi sint foarte corelate, prefer sa iau, din punctul meu de vedere, trade-ul cel mai bun, spre a nu ma expune la un risc prea mare in caz de pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce indicator PRO e ala pe Fibo? Script?

 

Stie cineva un script pe MT4 care sa afiseze %cat a crescut/scazut perechea fata de ziua precedenta sau bara anterioara??

 

Este fibo expansion din MT4 numai ca de fapt acel expansion arata proiectia nu extensia. Trebuie modificat modul de afisare a nivelelor din optiuni. In loc de FE scrii PRO si daca pui si %$ dupa PRO iti arat si cota.

 

NU stiu de nici un indicator de genul acela!

 

 

Later edit: Nu a ras nimeni de tine! A fost un mod de a va pune putzin cu burta pe carte! Numai , doamne ajuta, sa nu fie la modul propriu!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

olticer> fii dragutz, ca in totdeauna ,si spune-mi si mie ce am gresit mai devreme cu poza aia. Faptul e consumat ,,profit am marcat dar s-ar putea ca alta data sa fac idem si sa nu mai marchez nimic :smile:

 

O bara care formeaza un pin se raporteaza la bara precedenta in primul rand in ceea ce priveste open/closeul ei. Acolo unde marcasei tu ochiul pinului era super incorect. Iti dai seama ca mi-a sarit mustarul cand am vazut ca nu stii elementele de baza, abecedarul! Ar fi fost corect daca, asa cum spunea si andrei era vorba de un pin by proxy si bara respectiva era la maxim 2 - 3 bare distantza!

Cand am vazut chestia aia nici nu m-am mai uitat la restul.

Confirmarea da! Acolo este confirmarea pinului pe breakul lui. Este un film care vorbeste de confirmari si tipurile de intrari.

Da era un pin bun, dar ochiul din stanga nu era acolo ci pe minimul barei precedente!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nirolf

 

Cred ca mi-ai dat o lectie azi. Merci!

 

 

Referitor la PRO se adevereste ca Oltciter a avut dreptate. Back to study. Uitate la fime. Si vezi ca mai e si un film cu Boreden Carolyn, tot in biblioteca, ca sa intelegi despre ce vb. in film.

 

 

Nu conteaza deloc ca pinul proxy a mers. Sau ca ai 90% tranzactii reusite. (nu e de mirare, tehnica e f. simpla si viabila).

Dar mi-ai adus aminte de facultate. La lucrarea de diploma o tipa s-a apucat de ea cu 2 ani mai devreme, cercetari peste cercetari, studiu 2 ani, carti citite. La examen, pt. ca a avut ceva emotii s-a balbait putin si a luat 9. Un alt coleg, cu 2 saptamani inainte de a preda lucrarea a luat 3 carti, astfel: din cartea 1 a luat cap.1 si l-a pus cap. 1 in lucrarea lui, din cartea 2 a luat cap.2 si a devenit 2 si din cartea 3 a luat cap.3 care a devenit cap. 3 din lucrarea sa. Nici o virgula schimbata. La examen, pt. ca lucrarea era mai slaba (nici nu stiu daca a inteles cineva ceva) a luat 8.

 

Asa si eu. Am vazut toate filmele + alte Nison si Boroden dar stau speriat si nu am 90% tranzactii reusite.

Asta e si lectia: Just do it!

 

Ne auzim dupa ce vezi filmele. Nu-ti ia mult.

(Ideea e ca in filme o sa afli si alte lucruri, nu numai de PRO, pe care le-ai intreba in viitor si sunt acolo.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.