Sari la conținut

Postări Recomandate

Intrebare!

 

Pe eurusd a fost un frumos pin, pe EMA 150 dar la jumatatea zonei de range.

Nu am intrat pe acest set-up datorita satiului de dezvoltare foarte mic pana la zona de MM. El s-a dezvoltat f. bine, pana acum 40 de pips. Intrebare: ar fi fost corect dpdv al tehnicii sa intru pe el fiind la jumatatea zonei de range?

 

 

Multumesc!

 

Da! Puteai sa-l iei deoarece fiind pe o zona de range si exceptand spatiul de dezvoltare pinul a avut o locatie buna si o marime excelenta. In acelasi timp nu este nimic rau in faptul ca ai evitat sa intri daca nu te-ai simtit confortabil cu acest setup.

 

Acum iti arat mai jos ce am facut eu!

 

post-1363-125906727197_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Oltciter

 

Multumesc. Nu-mi pare rau ca n-am luat pinul h4 eurusd.

 

Daca era sa faci o intrare blind pe usdjpy ordinul sell limit il puneai la 88.55 sau 88.60? (am observat ca exista acest buffer de 5-10 pips (am mai vazut asta si pe alt forum dar nu stiu de ce, deocamdata))

 

:-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Oltciter

 

Multumesc. Nu-mi pare rau ca n-am luat pinul h4 eurusd.

 

Daca era sa faci o intrare blind pe usdjpy ordinul sell limit il puneai la 88.55 sau 88.60? (am observat ca exista acest buffer de 5-10 pips (am mai vazut asta si pe alt forum dar nu stiu de ce, deocamdata))

 

:-?

 

Acolo merge pus direct pe 88.50 cu sl de 20 pips!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scurta analiza tehnica la inceput de zi!

 

UJ.Planul de trade initial facut la inceputul saptamanii ramane valabil.Target inca valabil 87.00.

 

Euro tinteste o noua testarea a zonei 1.5000 -1.5050 asa cum spuneam si ieri. Se mentzine planul de trade initial si aici, adica asteptarea unor setupuri clare pe tf h4(long sau short) pe limitele inferioare sau superioare a zonei de range. Astazi se testeaza limita superioara deci urmarim setupuri short.

 

Rangeul lirei ramane si el valabil, iar setupul weekly short este activ.Planul facut la inceputul saptamanii era testare la 1.6700 cu asteptarea unui setup short pe 4h in acea zona , setup sincronizat cu semnalul short weekly!

 

GJ se lupta inca cu spargerea limitei inferioare extreme 146.00 a rangeului daily. O sincronizare a coborarii UJ si GU va induce ipoteza unei testari a PPZ daily de la 144.00 mai intai si de ce nu un potentzial target la 139.50 PPZ weekly

Deocmadata vom astepta ori confirmarea spargerii lui 146.00 , ori setup long clar pe aceasta zona.

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.