Sari la conținut

Strategie vaxx


Postări Recomandate

EUR/USD, USD/CHF pt. mai multa siguranta am adus pozitiile la BE conform atach.

Maine nu o sa fiu pe langa calculator si astept ora 22:00 sa vad ce decizie iau in legatura cu cele 2 perechi ma refer la TP ( target )

 

Numai bine

post-2700-126634703791_thumb.gif

post-2700-126634704586_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

hai ca ma bag si eu in seama...

 

intaresc sfatul lui oltciter in privinta folosirii graficului pe candele sau bare. paternurile date de acestea iti pot oferi mai multe informatii decat graficul liniar.

 

apoi, graficul tau este atat de incarcat incat eu personal nu inteleg cum te poti uita la un indicator facand abstractie de ceilalti care ti umple cadrul. pui prea mare baza pe indicatori si astfel neglijezi folosirea actiunii pretului.

 

o alta problema de care chiar trebuie sa tii cont este aceea ca e mult mai bine sa tragi o linie de trend si sa urmaresti sa faci intrari pe trend, nicidecum in sens invers, chiar folosind strategia ta.

conform definitiei, o linie de trend se formeaza prin unirea a cel putin 2 vfuri. daca acea linie are si un al 3lea vf sau mai multe , acelea sunt confirmarile liniei de trend si totodata noi intrari in directia principala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte adevarat si multumesc, de aceea de ceva vreme am inceput sa-mi insusesc startegia lui Oltciter, care de fapt are niste fundamente puternice si anume: trend, nivel si PA.

 

 

Super. Va salut pe toti

De fapt aceasta strategie a mea cu graficul liniar mi-a deschis ochii catre strategia lui Oltciter care este mai completa si mai simpla, ce sa-i faci la fiecare li se deschis ochii intr-un anumit timp.

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dublezi un cont de 100$ in 3 luni cu tranzactii de 0.01 lot mi se pare excelent. Cu asa rezultate dpmdv este irelevant ce strategie ai si cat de incarcat e graficul, atat timp cat o poti face si pe real. Continuand pe real sa iti dublezi contul la fiecare 3 luni dupa un an doi sunt convins ca perfectionarea sistemulu I se intampla natural o data cu experienta.

 

Nu conteaza ca ai mai multe pierdute decat castigate. Este mult mai important faptul ca media unei tranzactii profitabile sau avarage profit trade este mai mare decat media celor pierdute - avarage loss.

La fel este foarte tare si diferenta dintre largest profit trade si largest loss trade.

 

Esti singurul cu un statement de 3 luni cu astfel de performante. Daca nu este masluit in html eu te felicit si te onorez.

 

Cu tot respectul pt ceilalti forumisti si sfaturile lor... eu zic sa continui pe drumul tau.

 

Stilul tau de tranzactionare seamana prin rezultate cu performantele celor mai de succes traderi (milionari nu forumisti) intervievati in cartile lui Schwagger. Si ei aveau pierderi mai multe decat cele profitabile insa profiturile erau mult mai mari decat pierderile. De aici si zicala "cut the losses and let the profits run".

 

Si ca sa inchei simplificand idea, revin la realitate:

Omul a dublat contul de 100$ cu tranzactii de 0.01 in 3 luni... E PERFECT! GENIAL! BESTIAL! tot ce trebuie sa faci acum e sa continui la fel pe real...

 

MULT SUCCES!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este ceva care nu am spus despre aceasta strategie, SIAN fii pe faza:

 

Aceasta strategie a mers bine anul trecut pana in sarbatori la 1,2,3 apoi s-a intamplat ceva piata nu mai era aceeasi, s-a schimbat ceva.

 

De aceea eu am schimbat ceva si anume am introdus definitia trendului preluata de la Oltciter, intradevar ca nr. de tranzactii sunt mai putine dar mai sigure

Celalalt aspect este acela ca strategia lui Oltciter este mai completa decat aceasta pt. ca foloseste graficul de bare care ne da mai multe informatii. De aceea m-am orientat catre strategia lui.

 

Voi mai posta intrari in tranzactii pe aceasta strategie sa vedem evolutia contului, ca de nu degeaba am muncit 3 luni de zile, tranzactiile or sa fie mai rare, si sper ca sa fie poarta de lansare pentru initiati, incepatori in ale forexului asa cum a fost si pt. mine ( am trecut la alt nivel )

 

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.