Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

EUR U$D.

Presupun ca avem un prim impuls format in jos. Deoarece in acest impuls este prima unda extinsa ma astept ca pretul sa revina in regiunea undei [2] of i -- 1.4000.

 

salut am_kabibi, unda ta [2] mi se pare cel mai clar impuls posibil de aceea o vad ca un c din irregular. Pe terment lung, mi-am schimbat un pic parerea, eur a facul la fel iregular, acolo unde toata lumea a vazut triunghi, si acum format un C final dupa care o sa mergem long ceva mai mult, toate acestea imho bineinteles. Momentan impulsul in jos lasa al naibii multe posibilitati de interpretare, o sa vin cu un desen la finalizarea lui. Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deos, portiunea aia de grafic eu o vad ca dublu zigzag. Doua unde acolo sunt in plus pt a forma impuls.

Cit tine de perspectivele viitoare la aceasta pereche, da, ai dreptate sunt multe variante. Eu insa merg pe varianta stabilita inainte atit timp cit pretul mi-o confirma si nivelele de infirmare sunt neatinse.

Citi analisti, atitea pareri.

post-4587-057810400 1289430410_thumb.gif

post-4587-079049300 1289430417_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deos, portiunea aia de grafic eu o vad ca dublu zigzag. Doua unde acolo sunt in plus pt a forma impuls.

Cit tine de perspectivele viitoare la aceasta pereche, da, ai dreptate sunt multe variante. Eu insa merg pe varianta stabilita inainte atit timp cit pretul mi-o confirma si nivelele de infirmare sunt neatinse.

Citi analisti, atitea pareri.

 

da am_kabibi, e ok si dublu zigzag. E foarte mare incertitudinea referitor la ce facem mai departe cu euro, e cam la cotitura acuma, in urmatoarele zile va fi mai clar. Mai multe perechi cer inca in val in slabirea dolarului( de ex chf, care abia a inceput 5-ul). P.S. pe eur/gbp am trecut la alternativa ta, dar el tot isi face de cap nesimtitu, incepe sa intre in teritoriul valului 1, e foarte interesant de urmarit ce va urma.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Deos, portiunea aia de grafic eu o vad ca dublu zigzag. Doua unde acolo sunt in plus pt a forma impuls.

Cit tine de perspectivele viitoare la aceasta pereche, da, ai dreptate sunt multe variante. Eu insa merg pe varianta stabilita inainte atit timp cit pretul mi-o confirma si nivelele de infirmare sunt neatinse.

Citi analisti, atitea pareri.

 

da am_kabibi, e ok si dublu zigzag. E foarte mare incertitudinea referitor la ce facem mai departe cu euro, e cam la cotitura acuma, in urmatoarele zile va fi mai clar. Mai multe perechi cer inca in val in slabirea dolarului( de ex chf, care abia a inceput 5-ul). P.S. pe eur/gbp am trecut la alternativa ta, dar el tot isi face de cap nesimtitu, incepe sa intre in teritoriul valului 1, e foarte interesant de urmarit ce va urma.

 

La eur gbp si ce daca intra in teritoriul valului unu? Facem wedge. Care-i problema?Desi am impresia ca si el la fel ca eur usd a facut doar un zigzag in sus si va pleca la sud pt unda Z. Editat de am_kabibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@am_kabibi, nu ar fi o problema, eu ma asteptam sa mergem mai repede long, dar e bine si asa.Am avea chiar un potential frumos de long peste 1.4250 ceea ce ar fi extraordinar, tinand cont de cat e pipu pe perechea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am_kabibi nush dak urmaresti si alte cross-uri, dar uite ma uitam pe eur/aud si se pare k finalizam un EDT pe weekly, ceea ce ar insemna un potentia extraordinar, ce zici?

post-3824-034267500 1289432613_thumb.gif

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.