Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

Despre eur aud nu-ti pot zice multe, insa acolo ar putea fi si un skewed triangle in calitate de unda patru si acum pretul e indreptat spre 1.3000. Deci dupa mine crossurile ar mai fi un argument pt slabirea lui euro (eur gbp; eur aud) in plus iti arat o formatiune fractala des intilnita pe forex la timeframe-uri mari care acum PROBABIL se formeaza si la eur usd.

post-4587-007913100 1289433584_thumb.gif

post-4587-087085400 1289433592_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

 

am_kabibi nush dak urmaresti si alte cross-uri, dar uite ma uitam pe eur/aud si se pare k finalizam un EDT pe weekly, ceea ce ar insemna un potentia extraordinar, ce zici?

 

Ce mai este si asta EDT?

 

Ending diagonal triangle. El poate fi doar ultima unda intr-o unda de nivel mai mare (unda C sau unda 5) si de regula dupa ce e finalizat pretul se intoarce la bazele lui, de aceea Deos a zis ca poate fi o oportunitate formidabila de trade.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre eur aud nu-ti pot zice multe, insa acolo ar putea fi si un skewed triangle in calitate de unda patru si acum pretul e indreptat spre 1.3000. Deci dupa mine crossurile ar mai fi un argument pt slabirea lui euro (eur gbp; eur aud) in plus iti arat o formatiune fractala des intilnita pe forex la timeframe-uri mari care acum PROBABIL se formeaza si la eur usd.

 

da, poi la skewed ma gandeam si eu, ca alternativa. In privinta la formatiunea aia fractala, pot sa zic doar WOW, super tare, eu mai am muuult pana acolo. Se pare k munca lui piramidici este dusa mai departe cu succes.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi, formatiunea triunghiulara care s-a format la GBP USD si pe care multi o privesc ca un wedge cu unda unu extinsa foarte probabil ar putea fi o combinatie de unde 1-2;1-2 care ofera o oportunitate de trade exceptionala. Chiar daca e alternativa la mine o tin momentan aproape pt ca infirmarea sau confirmarea nu va lua mult timp. Fiti pe faza!!!

post-4587-027802100 1289512735_thumb.gif

post-4587-046505600 1289512742_thumb.gif

post-4587-057767900 1289512750_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi, formatiunea triunghiulara care s-a format la GBP USD si pe care multi o privesc ca un wedge cu unda unu extinsa foarte probabil ar putea fi o combinatie de unde 1-2;1-2 care ofera o oportunitate de trade exceptionala. Chiar daca e alternativa la mine o tin momentan aproape pt ca infirmarea sau confirmarea nu va lua mult timp. Fiti pe faza!!!

 

foarte frumoasa analiza am_kabibi, ms inca odata.Subscriu si eu la ce ai zis u, pe EUR e aproximativ la fel, am terminat valul C acuma si mergem tot long pe termen ceva mai lung.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi, formatiunea triunghiulara care s-a format la GBP USD si pe care multi o privesc ca un wedge cu unda unu extinsa foarte probabil ar putea fi o combinatie de unde 1-2;1-2 care ofera o oportunitate de trade exceptionala. Chiar daca e alternativa la mine o tin momentan aproape pt ca infirmarea sau confirmarea nu va lua mult timp. Fiti pe faza!!!

 

Acceptabil cum tu ai marcat undele 1 si 2!!! nu inteleg de ce D.Voznii foloseste robot? inainte eu ma miram ca D.Voznii e un mare maestru dar face si el o erooare.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am_kabibi, deos> se vede totusi o usoara intarire a dolarului pe usd/jpy,usd/cad, eur/usd, nzd/usd, aud/usd. Se poate ca sa faca perechea gbp/usd sa faca exceptie ? Numaratoarea elliott tine cont si de corelaratiile dintre valute?

 

Bineinteles ca tine cont. Poate ai observat ca la eur usd mereu specific pe graficul mare si o alternativa. In plus acum daca se vor incepe vinzarile lui euro in perechea eur gbp , atunci lira ar putea accelera in sus pe cind eur usd ar intra in range sau chiar ar cadea. Pe de alta parte am concretizat ca e alternativa, dar de care trebuie sa tinem cont obligatoriu pt ca :

1 infirmarea sau confirmarea ei e aproape

2. Daca se va confirma putem tot cumpara lira pt dolari la orice corectie pina la 1.8000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.