Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Miscarea down inceputa acum 2 saptamani pare sa se apropie de un final odata cu minimul de la 1.3428. In detaliu am avut o miscare formata din 3 valuri, conform graficului de mai jos ce formeaza un canal corectiv incepand cu maximul de la 1.386, conform graficului de mai jos.

Se observa ca valul © este mai scurt si are o durata de formare mai mare decat valul (a), deci este mai putin puternic. Din punctul meu de vedere, in lipsa spargerii minimului 1.3428, miscarea este confirmata corectiv. La peste 1.353, ne indreptam probabil catre linia superioara a trendului corectiv descendent, cu posibilitate mare acolo de plecare in long catre 1.374 iar apoi 1.386.

Ipoteza de lucru: Stop buy 1.353. STOP LOSS 1.342. Target 1.374

http://tudorfx.files.wordpress.com/2011/02/eurusdh4.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Tudor, in principiu tu ai dreptate in ceea ce ai zis. Personal si eu ma asteptam ca corectia se se fi terminat in zigzag, dar la cum am plecat in sus( structuri de cate 3 valuri) mi-e greu sa cred k o sa crestem de aici. Targetul pe te termen mediu e undeva 1.44 cred, insa e posibil sa mai complicam corectia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.