Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

De ce 3 e atat de scurt? nici macar nu a dublat 1

 

 

Eu cred ca se duce la 1.42 pana sa faca ce spui tu si ar insemna ca pe acolo se termina 3 si dupa avem 4 care oricum tine mult in timp. Deci te c-am grabesti . Parerea mea.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

salut barbones, si eu am acelasi scenariu, numai ca un loc de 1 la tine as zice ca am avut mai degraba a, iara vineri am inceput 3 of c. Ca alternativa, am scenariul propus de am _kabibi, intrucat ultima cadere 1.4040, tras tare de coada, poate fi marcat si ca impuls. Foarte frumos a plecat si aud vineri in 3 of V final. Acesta este de urmarit, intrucat dupa terminarea ultimei secvente de 5 valuri, cred k vom putea da nistte sell-uri frumoase pe termen mai lung.

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt mare indragostit de valuri eliot dar 1 2 3 sau a b c se regasesc in multe alte sisteme ce masoara varfuri. Nu vreau sa intru in neowave sau in detalii pentru ca pierd directia generala. Poate fi ce spui tu dar atat timp cat orice numerotare duce tot acolo inseamna ca e bine. Nu stiu ce va fi dupa 1.42 . Ma bazez pe fundament sa aflu si asta voi vedea atunci, pana acolo insa si fundamentul si numerotarea au aceeasi directie. Deja din Mai Iunie e greu sa cauti inca de acum o directie pentru ca se termina QE2 la SUA , nu stim daca Rata pe UE va creste in Aprilie asa cum ne-a speriat ECB si uite ca evenimente neprevazute pot aparea mereu , cum e cutremurul din Japonia sau cel di NE sau inundatiile din Australia. Vedem atunci dupa finalizare daca corectia trece de 62 in jos atunci nu mai e 4 si deci e altceva. Daca nu trece in jos de 62 si face impuls in sus cu corectia de rigoare ne ducem in 5 care poate tine pana in Noiembrie cu target sus sus.

 

Uite probleme din Iunie:

 

1. Daca se pune problema de QE3 la SUA atunci un alt val de devalorizare al Dolarului e in calcul care duce Euro in sus in 5.

2. Daca Inflatia pe Euro se stabilizeaza atunci atitudinea la ECB va fi mai neutra cu privire a o noua marire a dobanzii si deci o cadere pe Euro toata vara e posibila si deci 3 valuri in jos pot fi linistit.

3. Daca Lira si Aud NZD CAD se apreciaza - Lira pe o crestere a Ratei iar restul pe cresterea cererii de materii prime sau pur si simplu speculativ vor trage si Euro dupa ele.

4. Nu stiu ce se intampla cu Petrolul care are greutate mare in raporturile perechilor.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.