Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

mah cred ca stiu de ce mi-ai zis frustrat . ca ti-am dat tie minus =))

sa iti explic. in postarea ta ai referire la un trend. trend follower. in orice moment ai cel putin 2 trenduri pe grafic. unul de scurta durata si unul de lunga durata asta daca este sa o luam ochiometric. daca ii pui sa iti dea definitia exacta a trendului pe aia care au dat citatul nu o sa o dea pentru ca daca o sa o dea ar trebui sa iti spuna si cand incepe si cand se termina trendul. iar asta nu cred ca stiu. higher high higher low nu merge pentru trenduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan, eu te sfatuiesc ca inainte de a vorbi cu respectivul Vali, sa cureti tot forumul de spamul inutil, comentariile acide si contrele care au aparut in ultimele 30 de zile intre membri. Excludem pe cele cu brokerii, aia chiar merita. Ai de lucru, dar va merita. Si ar trebui sa se lase si cu ceva avertismente , altfel nu vei fi luat in in serios. Cred ca daca ar fi in viata reala si si-ar vorbi unii altora asa, s-ar lua la bataie.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Criodi! Se pare ca pozitia asta de administrator sau bagator de seama ce esti tu pe aici, iti da dreptul ca atunci cand nu-ti convin comentariile cuiva ( ale mele ) sa-l bagi off topic si sa-i mai dai si un minus, ca deh, de ce nu? asa ca, cu permisiunea ta Criodi, voi repeta textul, cu speranta ca nu ma vei pune din nou offtopic in...offtopicul profesionist Ar fi de rasul arogantei, nu-i asa?

Deci, textul initial e mai jos:

  O gramada de vorbe si cifre si bla, bla, teoriii savante. Cu banii e mai greu...Noroc ca unii au servici, ca altfel ar muri calici scriind frumos despre cum se fac banii in forex daca asa si daca pe dincolo...Tot felul de teorii care nu cred ca au adus cuiva vreun ban vreodata...

   Vorbe, vorbe, nimic concret, doar povesti savante...

Cam asta e parerea mea despre cei care vb prea mult, in general si despre scrierile tale fara de sfarsit si fara de inteles in special.

Nu te obosi sa-mi raspunzi.Mai bine odihneste-te, pt ca maine e monday si din nou va trebui sa mergi la job. Cel care-ti plateste facturile, nu la trading!

 


 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

In topicul acela mai multi dintre noi purtam o discutie cat de cat inteligenta despre martingale. Am adaugat tag-urile offtopic postarii tale pentru ca in opinia mea postarea ta nu contribuia cu nimic la acea discutie. Daca ti se pare ca am luat o decizie gresita poti sa il contactezi pe Stefan si sa ii explici ca postarea ta este complet on topic acolo si ca eu am facut o greseala. Iti promit ca se va remedia.

 

Stai linistit oricum ca nu ma voi mai implica de acum incolo. Vad ca implicandu-ma cat pot de pozitiv nu fac decat sa dernajez... Simteam oricum de mult ca am ajuns la faza in care nu mai am nimic de castigat din participarea pe forum, dar m-am incapatanat sa particip de dragul forumului si a comunitatii. Acum m-a obosit efortul. Am sa iau o pauza. Mult success va urez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.