Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

Vreau sa-mi spun părerea.

TF weekly. Am început căderea în jos sub 118.00

Confirmarea la acest scenariu trecerea de nivelul 147.00 și anularea e mai sus de 163.00

Eu personal de aproape 2 săptămâni am luat SELL și vreau sa-l piramidez pana 116.00 aproximativ

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi spun părerea.

TF weekly. Am început căderea în jos sub 118.00

Confirmarea la acest scenariu trecerea de nivelul 147.00 și anularea e mai sus de 163.00

Eu personal de aproape 2 săptămâni am luat SELL și vreau sa-l piramidez pana 116.00 aproximativ

 

Sunt perfect de acord ! La mine este 146.00 ca nivel de confirmare!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vreau sa-mi spun părerea.

TF weekly. Am început căderea în jos sub 118.00

Confirmarea la acest scenariu trecerea de nivelul 147.00 și anularea e mai sus de 163.00

Eu personal de aproape 2 săptămâni am luat SELL și vreau sa-l piramidez pana 116.00 aproximativ

 

Sunt perfect de acord ! La mine este 146.00 ca nivel de confirmare!

 

:D Când doua teorii diferite confirma același lucru - e de acționat!!!

 

Bafta tuturor la acest "topogan"

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu iordaki ca o sa fie un nou minim. insa nu sunt de acord cu:

- inceputul caderii: nu e confirmat pina sub 147 - de acord; sunt in short, dar am target in zona 148/149 deocamdata.

- zona unde se va termina caderea, o sa fie mult sub 118; nu prea cred ca se opreste in 116.

acuma, problema e ca, din moment ce confirmarea vine abia sub 147, eu consider trendul inca in sus. si daca trece de 163 (si parerea mea e ca va trece) atunci se opreste undeva in 167/173. mai e pina la cadere, vreo citeva saptamini.

 

 

 

Vreau sa-mi spun părerea.

TF weekly. Am început căderea în jos sub 118.00

Confirmarea la acest scenariu trecerea de nivelul 147.00 și anularea e mai sus de 163.00

Eu personal de aproape 2 săptămâni am luat SELL și vreau sa-l piramidez pana 116.00 aproximativ

 

Sunt perfect de acord ! La mine este 146.00 ca nivel de confirmare!

 

:D Când doua teorii diferite confirma același lucru - e de acționat!!!

 

Bafta tuturor la acest "topogan"

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu iordaki ca o sa fie un nou minim. insa nu sunt de acord cu:

- inceputul caderii: nu e confirmat pina sub 147 - de acord; sunt in short, dar am target in zona 148/149 deocamdata.

- zona unde se va termina caderea, o sa fie mult sub 118; nu prea cred ca se opreste in 116.

acuma, problema e ca, din moment ce confirmarea vine abia sub 147, eu consider trendul inca in sus. si daca trece de 163 (si parerea mea e ca va trece) atunci se opreste undeva in 167/173. mai e pina la cadere, vreo citeva saptamini.

 

 

De acord! Confirmarea vine sub 147. Acolo o sa zic ferm ca e reverse o sa anuleze perspectiva de buy.

Dar, eu la moment zic sa e de SELL pentru ca ma bazez pe de o analiza mai globala a mai multor perechi valutare și în special a majorilor.

Ca sa fiu înțeles o sa adaug ca si la EUR si la GBP sunt sell, ca și la JPY, dar acolo sunt în SELL mai atent.

Deci, ca concluzie vad începutul căderii, chiar am intrat în mișcare. O sa zic ferm după 147 (mai degrabă o sa ajungem undeva aproape de 147/146 și o sa plecam într-o corecție, care o sa fie interpretata de mulți ca continuare de UP-trend). Recomand la corecții de intrat în SELL cu SL sau de așteptat corecția de la 147 spre 156 și de intrat în SELL de acolo. Asa ar fi un SELL foarte sigur și mișcare foarte inteligentă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt de acord cu totul :D . cind o sa fie corectia in jurul lui 156/157, o sa vedem daca o ia in jos de-a binelea sau daca o sa continue in sus.

 

De acord! Confirmarea vine sub 147. Acolo o sa zic ferm ca e reverse o sa anuleze perspectiva de buy.

Dar, eu la moment zic sa e de SELL pentru ca ma bazez pe de o analiza mai globala a mai multor perechi valutare și în special a majorilor.

Ca sa fiu înțeles o sa adaug ca si la EUR si la GBP sunt sell, ca și la JPY, dar acolo sunt în SELL mai atent.

Deci, ca concluzie vad începutul căderii, chiar am intrat în mișcare. O sa zic ferm după 147 (mai degrabă o sa ajungem undeva aproape de 147/146 și o sa plecam într-o corecție, care o sa fie interpretata de mulți ca continuare de UP-trend). Recomand la corecții de intrat în SELL cu SL sau de așteptat corecția de la 147 spre 156 și de intrat în SELL de acolo. Asa ar fi un SELL foarte sigur și mișcare foarte inteligentă.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma astept ca la 150.28,(78% fibo)sa se opreasca caderea temporar, avem 690pips in valul 3.Daca ajunge la 149 valul 3 ar fi cel mai mic...

 

P.S.nu impiedica cu nimic sa faca 12-12 dar parca nu prea mai are pofata de sell ...iar 78.6 este o ratie destul de buna (am intilnito de multe ori)si am ales acest nivel pe baza 12345 si nu 12-12...Daca ar fi sa fie cu 5 valuri acolo ar fi maximul si se protiveste cu ratia fibo.Nimic nu este batut in cuie am scris (ma astept)

Editat de RuuM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt de acord cu totul :D . cind o sa fie corectia in jurul lui 156/157, o sa vedem daca o ia in jos de-a binelea sau daca o sa continue in sus.

 

 

De acord! Confirmarea vine sub 147. Acolo o sa zic ferm ca e reverse o sa anuleze perspectiva de buy.

Dar, eu la moment zic sa e de SELL pentru ca ma bazez pe de o analiza mai globala a mai multor perechi valutare și în special a majorilor.

Ca sa fiu înțeles o sa adaug ca si la EUR si la GBP sunt sell, ca și la JPY, dar acolo sunt în SELL mai atent.

Deci, ca concluzie vad începutul căderii, chiar am intrat în mișcare. O sa zic ferm după 147 (mai degrabă o sa ajungem undeva aproape de 147/146 și o sa plecam într-o corecție, care o sa fie interpretata de mulți ca continuare de UP-trend). Recomand la corecții de intrat în SELL cu SL sau de așteptat corecția de la 147 spre 156 și de intrat în SELL de acolo. Asa ar fi un SELL foarte sigur și mișcare foarte inteligentă.

 

:D:D:D

Cei mai precauți așteaptă corecția de la 146/147 spre 156. Cei mai agresivi (cum sunt eu) intra în SELL ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma astept ca la 150.28,(78% fibo)sa se opreasca cderea temporar, avem 690pips in valul 3.Daca ajunge la 149 valul 3 ar fi cel mai mic

 

Doar o părere! Nu încerca sa descifrezi ce se formează din mersul trenului. Știi cum le strica?... imediat face altceva.

Si de ce e 123 si nu e 12-12??? Ca exemplu...

Eu încep sa le descifrez ceva mai sigur când prindem vri-un top/butom daily(pentru GBP/JPY), când avem o rezistenta mai serioasa, când avem vri-o formație de candlestick de reverse/corecție etc.

 

P.S. Am spus-o la general, fără referire la situația de moment la aceasta pereche.

P.S.P.S. Si de ce 78%? De unde asa cifra? Eu știu de 76.4%. Sau e o rotunjire?

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.