Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

@flames

@harif

 

Va multumesc pentru disponibilitatea voastra de a ma lumina. Nu stiti cat de ciuda imi e ca ma descurc slab cu engleza. Ma bate gandul sa invat engleza insa nu stiu cum si cu ce sa incep...de unul singur sau cu profesor, etc.?

 

Va voi urmari cu atentie si daca ceva nu inteleg, intreb.

 

:P:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt. informatii

 

Mai am o rugaminte la voi, dati-mi si mie indicatorul zup si harmony ca sa-mi dau si eu seama de ratiile fibo.

Sincer nu am avut timp sa citesc prea mult despre acest thread si de aceea va plictisesc cu intrebarile mele. Ce sa-i faci sunt incepator.

Daca sunt plictisitor si enervant va rog sa-mi spuneti ca sa nu mai postez.

 

 

Va multumesc inca odata

Multa bafta

 

P.S vreau si eu cei 2 indicatori zup si harmony

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt. informatii

 

Mai am o rugaminte la voi, dati-mi si mie indicatorul zup si harmony ca sa-mi dau si eu seama de ratiile fibo.

Sincer nu am avut timp sa citesc prea mult despre acest thread si de aceea va plictisesc cu intrebarile mele. Ce sa-i faci sunt incepator.

Daca sunt plictisitor si enervant va rog sa-mi spuneti ca sa nu mai postez.

 

 

Va multumesc inca odata

Multa bafta

 

P.S vreau si eu cei 2 indicatori zup si harmony

uite aici . ii am de ma mfx cred. si nu mai fi asa de timid ca nu-ti ia nimeni caii de la bicicleta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- vad ca cam toata lumea foloseste mt4,eu sunt demo pe saxo dar nu are multe din ce vad la voi pe grafice,voi trece si eu pe mt4,sper sa ma descurc.

-flames -la o prima citire m-ai bagat in ceata cu postarea ta.dar am sa o recitesc pana ii dau de cap

-pentru ca vad ca sunteti darnici si ne ajutati (pe noi veniti) ,asatasez un site ,unde dupa logare la search puteti scrie elliot,gann,fibonacci,forex sau tot ce doriti si vor aparea sute de pdf ,din nefericire nu pot fi copiate si traduse cu translate google ,dar m-am interesat si exista un program care transforma pdf in world ,care se pricepe poate sa il publice si daca nu ,cand il voi afla il voi publica .

Site-ul este www.4shared.com.

Multumesc lui mfx si celor care ne ajuta sa intelegem cat mai bine aceasta strategie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@flames

@harif

 

Va multumesc pentru disponibilitatea voastra de a ma lumina. Nu stiti cat de ciuda imi e ca ma descurc slab cu engleza. Ma bate gandul sa invat engleza insa nu stiu cum si cu ce sa incep...de unul singur sau cu profesor, etc.?

 

Va voi urmari cu atentie si daca ceva nu inteleg, intreb.

 

:P:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@flames

@harif

 

Va multumesc pentru disponibilitatea voastra de a ma lumina. Nu stiti cat de ciuda imi e ca ma descurc slab cu engleza. Ma bate gandul sa invat engleza insa nu stiu cum si cu ce sa incep...de unul singur sau cu profesor, etc.?

 

Va voi urmari cu atentie si daca ceva nu inteleg, intreb.

 

:P:D

nici eu nu stiu engleza si sunt incepator ca si tine si am multe nelamuriri dar aici pot sa te ajut cu un site unde pui textul copiat sau chiar adresa site-ului in engleza si ti-l traduce integral....exista inadvertente gramaticale dar oricum peste 70% intelegi ce vrea sa spuna decat de loc.Te duci pe goolge ,bati ex learn forex ,sau pattern reversal etc copii adresa siteului si il pui aici in chenar si apoi apesi pe traducere si astepti cateva secunde. http://www.translate.google.com/ Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa descriu ce insemana patternurile elliott pana le terminam, cred ca m am explicat cat de simplu am putut, fara ca voi sa invatati macar baza e f greu pentru mine ca tre sa dau explicatii la fiecare, dar nui bai o sa le scriu si pe alea, baza elliott cred ca de aici trebuia inceput. patternurile neowave sunt mai complexe sunt mai bine catalogate mai bine explicate de catre acest geniu australian cred glen nelly. ca sa invatam aceste patternuri neowave tre sa stim putin elliott, de fapt neowave a aparut ca o necesitate a pietei, lumea a progresat din vremea lui R.N. Elliott de prin 1920, piata s a complicat de aici si aceasta necesitate de a rescrie teoria lui elliott. de ce neowave, recunoasterea patternurilor ne face sa gandim in ansamblu piata sa facem tradeuri reusite. strategia lui mfx e un asamblu de patternuri nu e o strategie minimalista bazata pe un un indicator macd, ema etc., e un cumul de patternuri de toate tipurile, de fapt nici nu e o strategie ci un mod de analiza cu grad mare de practicitate si profitabilitate.

 

 

trebuie invatat tot ce e in acest thread plus cartile la care facem mereu referinta sa facem un PUT ALL TOGETHER.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.