Sari la conținut

EURO-DOLAR


flames

Postări Recomandate

DA DOAMNE SA NU FIE ASA! ca am pus pending de buy!

 

 

o lectie care am invata o demult (referitor la ce am scris mai sus cu rugamintea) elliott nu minte niciodata! si e simplu in esenta lui dar mintea noastra tinde sa complice lucrurile -eu am observat asta de atatea ori pe pielea mea-

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o varianta la 15 minute. avand in vedere ca zgomotul e mare pe un tf asa mic este destul loc de interpretari. aceasta varinata sta in picioare daca daca nu spargem lowul -la h 4 sunt semnale puternice de sell si daca mergem in jos varianta lui IORDAKI mi se pare corecta cu diagonalu.

 

 

rectific> 4 albastru sta lanaga y negru.

post-1776-1222342235_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o varianta la 15 minute. avand in vedere ca zgomotul e mare pe un tf asa mic este destul loc de interpretari. aceasta varinata sta in picioare daca daca nu spargem lowul -la h 4 sunt semnale puternice de sell si daca mergem in jos varianta lui IORDAKI mi se pare corecta cu diagonalu.

Da spargerea LOW-ului ar deschide drumul spre varianta mea din postul nr.81

Uite pun si eu un TF mai mic in cazul diagonalului

http://clip2net.com/clip/m3810/thumb640/1222342669-clip-94kb.jpg

 

 

Cat de încurcata este... adevărata capcana

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet: treba nu e deloc incurcata :) e clar ca dolarul trebuie sa atinga macar altitudinea unei orbite circumterestre (precum au facut adineauri chinezii :) ) doar ca nu e lasat sa scape :) e normal ca sa incerce sa il tina cat mai jos posibil dar si aici puterea bancilor este limitata iar interventia trebuie facuta foarte calculat pt a il tine macar la niveleul asta.... parca ar fi un pitbull in lesa :) daca rupe lesa, au pus-o americanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet: treba nu e deloc incurcata :) e clar ca dolarul trebuie sa atinga macar altitudinea unei orbite circumterestre (precum au facut adineauri chinezii :) ) doar ca nu e lasat sa scape :) e normal ca sa incerce sa il tina cat mai jos posibil dar si aici puterea bancilor este limitata iar interventia trebuie facuta foarte calculat pt a il tine macar la niveleul asta.... parca ar fi un pitbull in lesa :) daca rupe lesa, au pus-o americanii

Adevărat! e clar totul mergem in sus.Aici era întrebarea pentru 24-48 de ore. (cum mergem in sus? sub ce forma?)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de fundamental, pe la Tv se aude ca USD-ul intr-a din nou intr-o gaura.Iar Bush a venit cu un discurs, cum ca sa nu ne facem griji (adica americanii) ca o sa se stabilizeze treburile.

Din asta inteleg ca euro are de mers inca in sus.Cat de bine se coreleaza fundamentalul cu tehnicul, iar altii se cearta pe tema "care-i mai buna".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.