Sari la conținut

Postări Recomandate

Alte exemple si mai relevante. chiar sunt curios daca se schimba trendu asta o vem vedea in urmatoarele saptamani faptul ca pretul a reactionat aici este destul de evident prin price action, ramane sa vedem daca este revesal sau doar o alta corectie.

 

 

 

gata cu exemplele va las pe voi de acu, si sa studiati sa vedeti de ce face chestia asta cartea lui carolyn boroden este foarta buna si o recomand luati din ea doar esenta, fiecare carte se invarte in jurul unor idei restul e umplutura (explicatii, rezultate etc....)

post-1776-126401002207_thumb.jpg

post-1776-126401002809_thumb.jpg

post-1776-126401003867_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fain ceea ce ne-a aratat flames mai sus. Un barpatern format intr-o locatie care cuprinde in cadrul confluentzei de factori un cluster de genul celor prezente mai sus, nu duce decat la formarea unui setup cu potentzial marit de succes.

 

Nu pot sa fac altceva decat sa va recomand studierea problemei. Eu sigur o sa o fac!

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un exemplu mic ca tare imi place. punctele astea trebuiesc luate si o sa vedeti la carolyn boroden mai degraba ca zone decat ca un punct fix (uneori se potriveste uneori nu, tehnica mai trebuei rafinata si mai sunt si alte elemente dar pana acu e suficient)fiecare cum vrea sa mearga punctele astea sunt rare (ma refer la punctele cele mai bune) deocamcadata trebuei mers ca zona proababila unde e posibil sa se inatample (deja am dat o in adjective si adverbe: poate, probabil, eventual dar asta este). daca la sistemul ui W.D.GANN depasirea unei zi era deja o problema aici eroarea poate fi de 1 2 3 4 bare fie de m 5 sau daily, sistemul nu e perfect dar dupa cum vedeti el functioneaza (repet mai sunt si alte elmente dupa studiu o sa vedeti) tot acolo la materiale Carolyn Boroden mai sunt niste fisiere video trebuie neaparat sa le vedeti fisierle reprezinta sinteza cartii. in atasamentul de mai jos am pus si zonele incercuirile cu rosu micile patratele sau drepturnghiuri ele sunt elemnte de timp dar se poate merge ceva mai complicat prin cautarea clusterelor de timp dar dupa un anumita perioada de studiu. va urez succes!!!!

post-1776-126401206907_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

CADCHF Daily

 

Intrebare. Multumesc anticipat.

 

Da! poate fi luata in considerare ca zona de blocaj si de aceea incerc sa maresc distantza de la pozitie pina la acea zona prin ordine sell limit. Dar... daca barpaternul are o marime apreciabila se poate presupune ca va sparge acea zona. In cazul de fatza pozitiile vor fi urmarite atent si vor fi manageriate super rapid si in cazul in care pretzul pleaca pe directia anticipata dar si in cazul in care pretzul pleaca impotriva noastra (micsorarea pierderilor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.