Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

Astazi o sa mai postez cateva analize care sa arate modul cum functioneaza NEOWAVES pe piata FOREX .

 

Din aceste grafice se vede clar cum este schimbata o numaratoare in procesul de evolutie a pietii.

 

Ca sa poti tranzactiona si previziona in primul rand nu trebuie sa fii incapatinat !

 

Analiza tehnica NEOWAVES AUD\USD H1

 

1.Proces de analiza preliminara.

2.Proces de analiza logica .

3.Previzionarea pietii.

4.Puncte de tranzactionare.

post-6242-0-93377300-1347429423_thumb.gif

post-6242-0-15934600-1347429444_thumb.gif

post-6242-0-60515300-1347429463_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

In acest post vreau sa vedeti aproximativ la ce complexitate poate ajunge piata in procesul de analiza .

 

Proces de analiza tehnica NEOWAVES OIL H1

 

Complexitatea poate fi atat de mare si de complicata si greu de imaginat , exact ca si alea 2800 de reguli .

 

As vrea ca marele ZEN sa explice public ,,efectul de turma ,, in acest grafic cu o poveste frumoasa !

 

@ Vaxx mare atentie la tranzactia ta pe CHF parerea mea sa inchizi pe plus si sa ei profitul , chiar daca piata o sa mai continuie sa mearga in directia ta , parerea mea este sa te opresti si sa analizezi , ca eu presupun ca esti pe sfarsit de miscare , de ce ? Cauta punctul de unde a inceput miscarea sau punctul unde s-a terminat miscarea ascendenta anterioara .

 

Am tinut sa le multumesc la toti ,, cei care ma apreciaza cu rosu,, mersi ! Doar din aceste lucruri simple imi dau seama ca este bine sa schimbati meseria ....daca acum ceva ani gaseam eu pe cineva sa-mi explice macar ceva din piata asta ......GREU de inteles... MULTUMESC !

Cred ca ar fi bine sa urmariti mai multe analize anterioare si sa va uitati cu mare atentie la ele si la piata si sa nu incurcati procesul de previzionare cu cel de tranzactionare .

 

O zi buna si mult succes la toti!

post-6242-0-07771600-1347430391_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Vaxx

 

Un mic ajutor pentru CHF

 

Atentie mare la conturul rosu ! si la restul detaliilor !

 

NEOWAVES este o analiza care contine multe detalii de aia si nu sunt recomandate la inceput decat 55 de monovaluri , pentru incepatori .

34 de monovaluri sunt putine dar mai mult de 89 sunt prea multe si se poate scapa din vedere mici detalii care sunt importante dar cu ajutorul meu d. Vaxx, o sa facem si cu mai putine , fiindca eu o sa te supraveghez si o sa-ti explic pas cu pas mediul si contextul pietii.

 

Multe felicitari , d.Vaxx pentru curajul tau si prima tranzactie pozitiva pe tehnica NEOWAVES !

Un puc c-am periculoasa dar per toatal este ok!

 

Respect , succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analiza tehnica NEOWAVES AUD\USD H1

 

Se vede clar comportamentl volatil si felul cum se comporta valurile in asemenea mediu.

 

Valul C a acestei formatiuni de grad mai mare se vede clar ca a fost un triunghi expanding acum ne aflam probabil in valul D care pare la prima vedere sa fie la fel un triunghi expanding , la felul cum se comporta agresiv valurile interioare , cu toate ca ma indoiesc ca sa ramana asa.

Formatiunea cu doua grade mai mari are acelasi comportament volatil si expansiv , prin urmare ne aflam in triunghi sau in diametric .Prima figura presupusa de mine este un triunghi expanding , sa vedem daca piata o sa confirme acest lucru si nu vor mai aparea si alte valuri care sa ne duca cu ideia la urmatoarea figura pe scara complexitatii si a comportamentului , diametric contractiv.

De ce contractiv si nu expansiv?

Findca piata in primele 4 valuri din cele 7 cate contine un diamentric este expansiva si ea trebuie in urmatoarele 3 valuri sa compenseze printr-o contractie sau neutralitate stabilitatea pietii si sa-si foemeze o zona de suport sau rezistenta in jurul careia trebuie sa oscileze .

 

Mediu extrem de periculos pentru tranzactionare!

 

O zi buna

post-6242-0-24292300-1347434202_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wolf34

Va salut cu respect, am inchis tranzactia la chf, ti-am ascultat sfatul, am inteles si de ce, cred. Deoarece piata se apropie de o linie de trend suport intr-un grafic atasat de tine mai sus. Daca este alta explicatia te rog sa ma corectezi, nu mai asa invat.

 

 

Cu respect,

post-2700-0-65319700-1347442567_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.