Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

si inca ceva ,

unii fac analize fundamenale destul de adanci si serioase , dar cauta tranzactii pe 5 min ......HA HA HA HA HA HA HA

asta ma face sa rad cu lacrimi , sincer ....

oare acei oameni au o logica la ceea ce fac sau nu ?

este incredibil !

cum vreti voi sa castigati bani? eu unul nu inteleg absolut nimic!

poate exista o formula ,, masonica secreta,,?

da! de povesti e plina lumea .....

si de ,,analisti,, si de toate natiile de....

ca si cum ai tranzactiona EWA fara sa ai o linie de trend ha ha ha ha ha

nu se poate domnilor , nu se poate .....

nu atac pe nimeni , este doar o parere , atat.

CU MULT RESPECT PENTRU TOTI

SUCCES !

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

@barbones

si cel care trateaza ficatul tot doctor este , tot are ani de studii aprofundate si cunoaste meseria la perfectie , la fel se uita mai intai la analize , le citeste si apoi incepe sa te trateze , deci nu vad nici o divergenta , vad doar o convergenta .

convergenta este in studiile aprofundate in ani de zile , altfel rata mortalitatii ar depasi rata natalitatii...dar din cate cunosc eu este invers .

deci ?

poate nu sunt bine informat , o sa incerc sa caut poate ceva intre timp s-a schimbat si nu sunt la curent

daca stie cineva , sa ma ajute !

 

cu respect , pentru barbones.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wolf -acu cativa ani era o gasca de "traderii" pe aici care au facut ceva valva.... in discutiile personale cu ei am aflat despre un lucru care m-a inspaimantat: credeau ca le vaneaza unii stopurile si banii se duc la o rasa de reptilieni, bilderbergi, trilateralisti sau masoni pur sange...sunt oameni in toata firea de aceea uluirea era foarte mare. De fapt nu gaseau alta vina pentru pierderile consecutive; o credinta cu un amestec de clipuri de pe youtube cu site-uri despre masoni reptilieni din domeniul financiar. Te apuca groaza in ce pot crede oamenii! Acum HTF a devenit noua scuza a impotentei! =)):pirate: De fapt nu au renuntat nici acum sa creada in aceste baliverne dar nici nu mai scriu pe forum.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@flames

uite am uitat asta cu potenta si impotenta !

Bravo ! tare de tot !

cei potenti sa faca treaba !

la treaba baieti , cei care pot .... :D gata cu discutiile inutile piata strange din nou potenta , ha ha ha ha ha

este in corectie si o sa fie un nou val de IMPULS

ha ha ha ha ah

succes !

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati domnilor potenta-ipotenta pentru momentele intime.

wolf34, domnule, cu tot respectul, ofera domnule toata informatia ca altfel, in termeni jurnalistici si sociologici, se cheama manipulare.

Ma refer la ce ai scris mai sus si in special la:" la treaba baieti , cei care pot .... :D gata cu discutiile inutile piata strange din nou potenta , ha ha ha ha ha

este in corectie si o sa fie un nou val de IMPULS".

Vorbesti de corectie si de impuls. Ce corectie, corectie a trendului descendent sau a celui ascendent? Corectie de la cat spre cat? Un nou val de impuls, un nou val de impuls ascendent sau descendent? Impuls de la cat spre cat?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei, oameni buni sunt de alta parere. Eu sunt dispus sa invat teoria, sa invat sa o aplic, chiar daca ma va costa mult timp din viata poate 5 ani, poate 10 ani cine stie cat, important este ca eu sunt dispus.

Sunt dispus pentru ca apoi va fi bine pentru mine zic eu, nu stiu, poate nu voi face bani nici peste 10 ani, dar am incercat, imi place cea ce fac si nu-mi va parea rau. In primul rand acum este cineva de la care pot sa invat si acela este wolf si flames. Se vede din graficele lor ca au habar si stiu cu ce se mananca. Deci plec de la premiza ca am de la cine invata cea ce este FOARTE IMPORTANT. Daca voi reusi sa invat, apoi sa aplic, apoi sa fac bani si eu voi fi un mos sau un om in varsta, tot voi fi fericit pentru ca imi voi invata copii sau daca copii nu vor sa invete voi invata pe cineva care vrea si care are vointa si vrea sa fie independent financiar. Nu sunt egoist sa mor cu teoria si sa nu o impart cu nimeni, voi fi fericit daca voi ajunge sa invat eu pe careva.

Acum zic eu este bine sa o luam pas cu pas si primul pas este FOARTE IMPORTANT. Eu l-am denumit acest prim pas trasajul segmentelor.

Sa incepem:

Se ia graficul Eur/Usd tf de 30 minute

Se bifeaza " Show period separators " si vom avea graficul ca in atach.

post-2700-0-51390900-1347304240_thumb.gif

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se traseaza un segment ?

Sa luam de exe data de 7 sept si vom face in felul urmator: se trag 2 linii verticale, o linie verticala la ora 06:00 dimineata si a doua linie verticala la ora 18:00 la fel ca in atach.

post-2700-0-61322100-1347304481_thumb.gif

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi se traseaza o linie orizontala prin minimul zilei, in cazul nostru am luat ca exe data de 7 septembrie, deci vom pune o linie orizontala in minimul acestei zile si vom pune o alta linie orizontala in maximul acestei zile la fel ca in atach.

post-2700-0-88843700-1347304691_thumb.gif

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana aici am vrut sa fiu cat mai explicit nu stiu cat am reusit. Intre minimul si maximul zilei delimitat de cele 2 linii orizontale albe se va trasa un segment, eu il trasez de obicei cu linie albastra la fel ca in atach.

Atentie, acest segment trebuie sa tina cont si de liniile verticale rosii trasate la ora 06:00 si 18:00. Dar o poza face cat o mie de cuvinte.

post-2700-0-17770500-1347304985_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.