Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

Sam nu spune tot, si nici din XLT lor nu am invatat mare lucru..Trebuie sa iei in calcul si corelatii in piete, nivele de suport, rezistenta, caracteristici ale fiecarei sesiuni. Asta ca sa intelegi tot ce se intampla :)

Editat de cosmin23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apolo, cu tot respectul, intrebarea ta nu are sens. Pe demo nu ai ce sa risti deoarece nu pui la bataie nimic real. Riscul apare atunci cand pui la bataie ceva real. De jucat da, te poti juca, pe demo, dar nu ai ce risca, eventual sa pierzi niste timp sau sa mai inveti ceva. Am testat mai multe surse de semnale si majoritatea pierd bani, atat pe termen scurt cat si lung. Cei mai buni au avut un castig foarte mic, cu un risc urias.

 

 

Nu e vina mea ca ai pierdut bani. Imi pare rau pentru tine. Am postat ca sa invat . Nu cred ca e nevoie sa filosofam pe o chestiune atat de lipsita de importanta. Numai daca nu cumva nu te poti dezlipi de trecut si o transformi intr-o problema (ZEN chiar asta invata, nu ?).

 

Nu imi bat joc de tine, trebuie doar sa gasesti zonele in care cererea este mai mare ca oferta( demand) si respectiv zonele in care oferta este mai mare ca cererea( supply) si sa tranzactionezi acolo ( sa joci ). Doar e o piata nu ?

 

Si mearsã ce aratasi tu ? :-?

 

http://clip2net.com/s/2erpU

 

Daca ma uitam la D altfel era treaba. Asa inveti, din greseli .

 

PS: nu va sfiiti. Puneti semnale bune rele cum or fi, va e frica ca rade lumea de voi daca le gresiti ? :)) Sau faceti ca ponderosa ? :D Ala bala portocala ce frumoasa este oala si cand apar gauri, hop, capul la cutie :))

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alssex, Cosmin, e bine ce spune Sam. Dar el se referă doar la price-acrtion. Pe cînd adevărtul barometru a depistării cererii/ofertei o are prise-action , Level (Time&Sales) și DOM-u !

1. Cînd ne apropiem de un nivel de cerere, încep a se printa Ask-urile in Time&Sales, și dacă mai sunt însoțite de multe contracte (Volume-crește), atunci fii sigur că cererea e sănătoasă.

 

2. Cînd începe cererea adevărată, oferta e "relativ lichidată". Asta se observă în DOM (Level2). Limit Orders pe Ask îs "puține", iar Market Orders îs în ambundență, astfel Limit Orders pe ask nu pot acoperi Marketurile.

 

3. Cînd un nivel este străbătut (ca exemplu ești în pădure și vrei să treci printr-un rînd de tufari deși, ce faci? Îți i-ai avînt.) atunci aceasta este însoțit de creștere a Volumes, și apoi retestingu acestui nivel la Volume scăzute.

 

PS. Doar accesu la Volume/PriseAction ne poate da o viziune clară asupra cererii și ofertei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

http://clip2net.com/s/2erla sari cu mine ? :>

 

 

 

post-6493-0-50202000-1345718691_thumb.png

 

Apolo, sper sa intelegi ce am incercat sa spun eu, cat mai curand sper...poate o sa ti se imbunatateasca tradingul.

 

 

netinvestmen : nu folosesc volum, nu ma uit la dom. gasesc doar deciziile importante care au fost luate asupra pretului si urmaresc evolutia pretului in apropierea lor. Atasez un grafic cu ceea ce vad pe GU si parerea mea legata de tranzactia lui apolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce faci, imi pui explicatii de pe 17 mai ? Suntem in 23 august :huh:

 

P.S : toti suntem mari traderi pe istoric. Prezentul conteaza.

 

Nu ti-ai dat seama ca e partea stanga a graficului...Ai dreptate, am vrut sa te pacalesc cu o metoda care nu exista...studiaza harami, e mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@apolo

Daca Cosmin era profitabil nu venea sa arate istoric, arata profit pe real, dar, e greu cu realul. Stai linistit, e plin de "profesori" pe trecut. Nu te mai enerva, mai ales in forex, face rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.