Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

In scriptul anterior era ceva gresit !

Am facut unele modificari si il atasez aici in forma in care il folosesc eu , dar este doar pentru charturile Renko;

Lucreaza bine insa ceea ce ma nemultumeste la el este ca nu lucreaza in permanenta , in sensul ca daca vreau sa mute un ordin de pending si trag scriptul pe chart ... imi modifica ordinul o singura data apoi iese din chart , iar eu as vrea sa ramana permanent pe chart si sa ramana activ pana il opresc eu !

Poate cineva sa arunce o privire prin el si sa ma ajute cu chestia asta ?!

modify_pending.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In scriptul anterior era ceva gresit !

Am facut unele modificari si il atasez aici in forma in care il folosesc eu , dar este doar pentru charturile Renko;

Lucreaza bine insa ceea ce ma nemultumeste la el este ca nu lucreaza in permanenta , in sensul ca daca vreau sa mute un ordin de pending si trag scriptul pe chart ... imi modifica ordinul o singura data apoi iese din chart , iar eu as vrea sa ramana permanent pe chart si sa ramana activ pana il opresc eu !

Poate cineva sa arunce o privire prin el si sa ma ajute cu chestia asta ?!

 

 La mine nu se intampla nimic pe chartul renko cand atasez scriptul.

 

Voi atasa doi experti care permite modificarea TP-lui ,a Sl-ului si a ordinului de pending,cu mouse-ul.

 

 

OrderManager

 

Expertul permite doar modificarea SL-ului si a Tp-ului.

Expertul executa modificarea doar la urmatoarea miscare a pretului (daca pretul nu se misca deloc ,expertul nu va efectua modificarea).Vezi video youtube

 

Poate il poate modifica cineva sa execute modificarea dupa un anumit timp ( ca expertul de mai jos).

 

http://charts.mql5cdn.com/1/512/eurusd-m30-admiral-markets-as.png

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PiGTcVwjYjQ&feature=youtu.be

 

 

 

 

A_Visual SLTP

 

Expertul permite modificarea SL-ului,Tp-ului si a ordinului de pending.Executia are loc in aproximativ 1 secunda (asta daca la setari la use_time este true.Daca este false va executa modificarea la urmatoare miscare a pretului). Vezi video youtube.

 

Poate avea SL si tp prestabilit,astfel ca in momentul in care faci un ordin, SL-ul  si Tp-ul  se pun automat in functie de setare.

 

Expertul mai are si alte optiuni pe care nu le-am incercat.

 

Si poate cineva  il poate modifica in asa fel incat sa arate numarul de pips la TP si SL ca la expertul de mai sus.

 

 

 

http://charts.mql5cdn.com/1/512/eurusd-m30-admiral-markets-as-3.png

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xXIAvMUkjo0&feature=youtu.be

A_Visual SLTP.mq4

OrderManager.ex4

OrderManager~.mq4

Editat de AdrianBc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 "La mine nu se intampla nimic pe chartul renko cand atasez scriptul."

 ( @Adrian...)
 

 

Scriptul pe care l-am postat ultima data  , "pending_modify" ,merge ! functioneaza ! Garantat  ! El modifica Ordinul de

SellStop aducand OrderOpenPrice la Low[1] in cazul in care pretul creste , si invers... pe BuyStop aduce OrderOpenPrice la  High[1] in cazul in care pretul scade .

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

La momentul ultimei rafale de 8 ordine, contul mt4 avea marimea de 47000 USD, care la 10 USD pips-ul inseamna 4700 pips. Cum pozitiile deschise insumau 171 lots, o inchidere a pozitiilor deschise la un drowdown de 14 pips injumatatea contul mt4, in timp ce un drowdown de 28 pips lichida tot contul mt4. Cum la 4700 pips volumul maxim pentru o tranzactie este de 15.66 lots si nu de 171 lots, riscul asumat a fost asadar de peste 10 ori mai mare decat il impunea "Bankroll management-ul" contului mt4. Pe scurt, un exemplu de cum NU se tranzactioneaza.

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contul acesta l-am pierdut odata cu reinstalarea windowsului , cand am pierdut parola; stamentul l-am primit pe email .

Daca probabilitatea ca tranzactia sa reuseasca este  mare , atunci si riscul asumat TREBUIE sa fie mai mare !

  Pentru mine...riscul este doar masura cu care alegi sa castigi ! Ocaua mare sau ...ocaua mica ! Nimic altceva !

   ( Parca si vad o multime de traderi purtand in maini cele 2 ocale... ridicandu-le pe rand ... "asa nu...  asa da...! " ) :))

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "sa invatam din greselile altora" (ce ne asteapta daca "nu platim pretul corect"), iata un roman de-al nostru care fiind prins cu "ocaua mica" s-a trezit cu o pierdere de toata frumusetea de peste 1.200.000 USD :

http://www.highstakesdb.com/profiles/pokerstars/0Human0.aspx

 

PS. Morala : Forexul ca si pokerul tine de skill, NU de "jocuri de noroc".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma prea pricep la limba engleza... deci nu inteleg ce a facut ... in rest... fiecare le stie pe ale lui !

Insinuezi ca m-ai prins cu ceva ?! Sau ce ?! Nu inteleg ce legatura are una cu alta ...

Orice analiza care nu are macar 80 la suta certitudinea reusitei este o tampenie si nu merita sa pierzi timpul cu ea !  Aderarea la "marile teorii" ii face pe cei multi ... sa se credeada putini , alesi, si inteligenti !

 

Din ciclul "sa invatam din greselile altora" (ce ne asteapta daca "nu platim pretul corect"), iata un roman de-al nostru care fiind prins cu "ocaua mica" s-a trezit cu o pierdere de toata frumusetea de peste 1.200.000 USD :

http://www.highstakesdb.com/profiles/pokerstars/0Human0.aspx

 

PS. Morala : Forexul ca si pokerul tine de skill, NU de "jocuri de noroc".

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.