Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

Q: Dat-ul ? Miscarile pietei ?

A: Vad din perspectiva unei curgeri inverse a timpului, a mintii romanului cea de pe urma cum se spune in popor, o minte lipsita de posesivitate. Orice lucru bun mie petrecut in trecut/prezent stiu ca este rezultatul unei actiuni viitoare in contrapartida. Asadar, in loc sa visez la planuri de viitor, stiu ca trebuie sa pun lucrurile cap la cap, iarasi si iarasi.

   Sa cunoastem "miscarile pietei" se traduce prin sa gestionam punctele de extrem si cele de inflexiune ale graficului functiei miscarii pretului. Studiul punctelor de extrem (minim/maxim) local se face cu derivata intaia, in timp ce studiul punctelor de inflexiune se face cu derivata a doua.

 

Late edit : Si sa NU uitam de punctele unghiulare (unghi de 90 grade dintre doua semitangente) in care au loc schimbarile de trend.

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Aproape ca e prea ..complicat pentru mintea mea ... cum ... se poate sa obtii un rezultat in prezent ,dar actiunea ce genereaza acest rezultat sa se afle in ...viitor ?! Si la ce se refera expreisiile ..."derivata intai " si "derivata a doua " ?

Q: Dat-ul ? Miscarile pietei ?

A: Vad din perspectiva unei curgeri inverse a timpului, a mintii romanului cea de pe urma cum se spune in popor, o minte lipsita de posesivitate. Orice lucru bun mie petrecut in trecut/prezent stiu ca este rezultatul unei actiuni viitoare in contrapartida. Asadar, in loc sa visez la planuri de viitor, stiu ca trebuie sa pun lucrurile cap la cap, iarasi si iarasi.

   Sa cunoastem "miscarile pietei" se traduce prin sa gestionam punctele de extrem si cele de inflexiune ale graficului functiei miscarii pretului. Studiul punctelor de extrem (minim/maxim) local se face cu derivata intaia, in timp ce studiul punctelor de inflexiune se face cu derivata a doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q: cum ... se poate sa obtii un rezultat in prezent ,dar actiunea ce genereaza acest rezultat sa se afle in ...viitor ?!

A: Pentru simplul motiv ca asa este in REAL-itate, invers, in NORMAL-itate, inseamna defapt sa punem carul inaintea boilor.
 

Q: "derivata intai " si "derivata a doua " ?

A: Derivatele functiei din matematica de liceu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q: Rezultate cu matematica de liceu ?

A: Nu stiu ce-i ala credit bancar, iar liberalitatile la mine reprezinta 90% din veniturile realizate.
 
Late edit : liberalitate - act prin care o persoana dispune de un bun al sau in favoarea altei persoane, cu titlu gratuit, fara a urmari primirea in schimb a unui echivalent. (Q: De ce 90% ? A: Zeciuiala oglindita.).
Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bere la terasa cand il lasa generalul  :D 

pfiu... ce tare iti merge mintea .... ager mai esti ... pun pariu ca faci parte dintre cei ce se simt putini ...  si speciali ...  si ai senzatia ca ai evadat din multime ...  :))

 

  asa a inceput si era nazista amice... cu aroganta celor putini si speciali...

si ei se simteau ... putini ... si speciali... alesi...

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am terminat si eu matematica dar nu asta conteaza eu sunt mai pragmatic si am studiat si eu de toate ca sa inteleg ce merge si ce nu destul de repede.

numai experti in stiinte sf, toti explica trecutul gasesc tot felul de numerologii functii, indicatori, exceluri si mai stiu eu ce isi dau cu parerea ajunge la fibo 50, 38 ca e cu pivoti ca e fara suport ca e rezistenta si eu ma plictisesc repede de magii astia. daca forexul asta am ajuns sa il simplificam la o derivata de gradul 2 mai avem sa bagam stirile de pe twiter o gasim si pe elodia si plecam acasa ca le-am rezolvat pe toate.

 

daca stiai unde va fi pretul maine nu ne mai scriai pe forum. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.