Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

Astazi, pana acum nicio tranzactie ....

  Ma pregatesc pentru GPBUSD  SELL

 

Vad ca nici scripturile nu imi functioneaza pe platforma asta ....

E belea mare... nici nu stiu de ce ma mai chinui...

 

Am intrat in SELL cu GPBUSD si Take Profit pe 1.52950 . Estimativ... maine in jurul orei 23 GPBUSD va atinge TakeProfit

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, pana acum nicio tranzactie ....

  Ma pregatesc pentru GPBUSD  SELL

 

Vad ca nici scripturile nu imi functioneaza pe platforma asta ....

E belea mare... nici nu stiu de ce ma mai chinui...

 

Am intrat in SELL cu GPBUSD si Take Profit pe 1.52950 . Estimativ... maine in jurul orei 23 GPBUSD va atinge TakeProfit

 

 

Trebuie sa fiu cinstit pana la capat si sa recunosc ca ultima tranzactie a fost total eronata ; lucrez fara stop loss deci contul  mieu a fost redus la un 45.000.

  Pam-Pam.... :))

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De regula lucrez  cu SL de 15-20 sau chiar 30 pipsi ,cu scripturi si TS.(Scripturile mele

sunt setate asa !!!)

Intrarile le fac la schimbarea de trend sau pe LH sau HL , dar asa cum spuneam , pe aceasta platforma nu mi-au functionat scripturile.

  Uneori intru mai devreme in tranzactii (datorita timpului care ma presaza)  cand intuiesc o schimbare de trend; ultima tranzactie a fost o astfel de intuitie; as fi putut opri tranzactia dupe ce ,timp de 6 ore , pretul a ramas incremenit si nu am primit o confirmare a trendului intuit din partea indicatoarelor. (asta ca aspect general...)

In cazul particular al acestui cont... cred ca pe o platforma deplin  functionala ar fi sarit de milion dupa primele 5-6 tranzactii. Teoretic am facut o singura tranzactie gresita, (si perdanta, si aceea e ultimadintre ele ; la prima tranzactie esuata...am apasat gresit un buton ,iar pe cea de a  doua tranzactie nu am reusit sa o inchid la un profit de 10.000 si s-a inchis abia la -520 $),practic au fost 3 greseli !

Mai e un factor  de stress care influenteaza aceste tranzactii si anume ... faptul ca le postez aici ; uneori e bun ...(si de asta postez) pentru ca te face sa fii mai atent la ceea ce faci, alteori e aiurea ...pentru ca gresesti din chiar dorinta de a posta rezultate cat mai bune realizate intr-un timp cat mai scurt.

 

(Una peste alta .... am iesit din clinciul asta in care am intrat singur...  :))  si mi-am recapatat linistea )

 

Salutare (si sper sa nu mai am proasta inspiratie de a ma angrena in astfel de ... atitudini ) :))

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

>>Mai e un factor  de stress care influenteaza aceste tranzactii si anume ... faptul ca le postez aici ; uneori e bun ...(si de asta postez) pentru ca te face sa fii mai atent la ceea ce faci, alteori e aiurea ...pentru ca gresesti din chiar dorinta de a posta rezultate cat mai bune realizate intr-un timp cat mai scurt.

 

(Una peste alta .... am iesit din clinciul asta in care am intrat singur...   :))  si mi-am recapatat linistea )

 

Salutare (si sper sa nu mai am proasta inspiratie de a ma angrena in astfel de ... atitudini )  :))}}

 

 

Corect Magiciene, aici ai dreptate> Faptul ca postezi aici pe forum sau ca ai cont pe myfxbook( = transparenta totala!!!) te face sa fii mai chibzuit in miscari. Trb. sa lasi la usa orgoliul, nu te preocupa sa demonstrezi ceva cuiva. Singura lupta pe care o dai e doar cu tine! Dar e complicat, f. complicat! Pai de ce crezi ca marea majoritate pierde pe forex? Sa spunem ca ai deprins aptitudini tehnice, aplici cu cap si money managementul.... dar tot nu merge! Nu reusesti sa fii consecvent, te chinui cu contul  tot la breakeven!?  A mai ramas o piatra de hotar> factorul psi = managementul emotiilor, iti trb. autocontrol, disciplina, calm, rabdare. Se pot insusi, dar e de munca.... 
 

Editat de EdisonFx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa o cerere la imparatie, poate te iarta si intri inapoi in Fond! Ce zici?

 

"Nobila Casa " (" Dune " ) te iarta intotdeauna ...(altfel nu ar mai fi nobila ...contrazicandu-si insasi esenta ) problema e ca nu am timp suficient , si nici nu imi functioneaza scripturile pe platforma Alpari. Nu stiu care sa fie ..."defectul" insa nu am reusit sa tranzactionez asa cum as fi vrut ; cred ca in primele 4-5-6 tranzactii am pierdut peste 150 pipsi ( 1500 pipeti ) doar datorita disfunctionalitatii platformei.

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista trailstop pentru tranzactii si te poate ajuta in situatii de -500 la +10k in caz ca iti tremura mana pe mouse.

 

fundul nu e pentru tine (au -35.44%), e pentru cei care nu au ocupatie. ia un cont mic de 50 sau chiar 15 moka de la un broker si arata ce poti cu ala nu cu 100k.

 

vorbesc de emotii cei care au mai mult timp petrecut pe demo decat pe real.

 

magicianul e prea pacifist, eu le-am umplut frigiderul fara sa ma de-a afara din fundul lor.

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.