Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

  Tocmai asta vreau sa spun...

Eu nu am terminat matematica ! si nu am fost stralucit in scoli...si poate ca nici in viata ... si nu ma imbrac in trening NIKE sau ADIDAS...  Pare a fi ... asa cum spuneam : cei multi ( "toti explica.." ) par a fi  niste ........  pentru tine , tu , unul din cei putini care au studii avansate in matematici, care a studiat de toate , care le-a inteles pe toate... esti un as !

  Pentru linistea ta ... e posibil sa ai dreptate ... poti fi un as in matematica ... dar asa cum spuneai ... cred ca asta nu conteaza cu adevarat ! Important e sa fii OM ! Apoi... Dumnezeu stie ce-o mai fi ...

Maine ? Cred ca GPBUSD va tatona nivelul 1.52396 , iar poimaine(sau chiar raspoimaine) cred ca va mai cobora pana la 1.51499 (acolo unde am stabilit si TakeProfitul ) ; GPBUSD e singura tranzactie pe care o am deschisa .

(poate ca ai dreptate... poate ca nu am ce cauta pe situl asta ; nu stiu ce sa zic)

 

am terminat si eu matematica dar nu asta conteaza eu sunt mai pragmatic si am studiat si eu de toate ca sa inteleg ce merge si ce nu destul de repede.

numai experti in stiinte sf, toti explica trecutul gasesc tot felul de numerologii functii, indicatori, exceluri si mai stiu eu ce isi dau cu parerea ajunge la fibo 50, 38 ca e cu pivoti ca e fara suport ca e rezistenta si eu ma plictisesc repede de magii astia. daca forexul asta am ajuns sa il simplificam la o derivata de gradul 2 mai avem sa bagam stirile de pe twiter o gasim si pe elodia si plecam acasa ca le-am rezolvat pe toate.

 

daca stiai unde va fi pretul maine nu ne mai scriai pe forum. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum functioneaza platforma asta de la Alpari... dar nu pot inchide tranzactiile decat cu StopLoss  ; daca ar fi fost mai functionala... cred ca acum contul mieu ar fi sarit de milion . Am pierdut Close-ul tranzactiei de SELL  pe GPBUSD (am inchis cu StopLoss la TS , si am pierdurt 400 pipeti ) dar si Startul tranzactiei de BUY ... acum vad ca ... nu reusesc deloc sa inchid atunci cand doresc asta !

post-4255-0-02016300-1370288817_thumb.png

post-4255-0-66779600-1370289830_thumb.png

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand volatilitatea in piata este mare, la Alpari NU functioneaza Close-ul (inchiderea pozitiei). Iti cere intr-una sa faci requote (sa ceri noile valori de Bid/Ask) si tot degeaba, iti refuza inchiderea pozitiei, motiv pentru care mi-am si inchis contul real si "adio si n-am cuvinte" la adresa lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand volatilitatea in piata este mare, la Alpari NU functioneaza Close-ul (inchiderea pozitiei). Iti cere intr-una sa faci requote (sa ceri noile valori de Bid/Ask) si tot degeaba, iti refuza inchiderea pozitiei, motiv pentru care mi-am si inchis contul real si "adio si n-am cuvinte" la adresa lor.

 

Idem Deltastock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un filmulet interesant despre dealing desk, requote si in general despre cum te fura legal brokerul tau. E bine de stiut ca ordinele market se executa prin dealing desk, deci, ei vor cauta sa execute ordinul tau la cel mai bun pret  pt. ei , nu pt tine. Daca pretul la care ei iti pot executa  ordinul ii dezavantajeaza, iti da requote. Asa ca incercati sa lucrati cu ordine in asteptare.

http://www.youtube.com/watch?v=PdnFsMJe1hQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Video-ul asta ar trebui PINNED undeva in top la categoria BROKERI sa stie lumea cu ce hoti legali au de-a face.

 

Am salvat urgent pe calculatorul personal video-ul pe care ni l-a recomandat cu inspiratie johnbull. Valoreaza mai mult decat 1.000.000 de cuvinte !

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Nu stiu daca exista o rubrica cu acest gen de informatii ... o rubrica gen ... "Grantat suta la suta "  in care sa existe informatii reale despre brokeri in care sa scrie doar stafful sitului , cu avertizari legate de comportamentul acestora (cum e acest ...nefiresc "requote" ) insa ar fi bun de stiut ce alti brokeri mai fac asta .... si de ce nu ... ce brokeri de incredere exista pe piata .

 

 

( Am inchis cu stop Loss La TS; vesnicul "quotte " e la datorie)

 

 

22/40 _BUY_GPBUSD

post-4255-0-17720500-1370365564_thumb.png

post-4255-0-91062500-1370365577_thumb.png

post-4255-0-67587100-1370366461_thumb.png

post-4255-0-19463000-1370366469_thumb.png

post-4255-0-33115000-1370376893_thumb.png

post-4255-0-51819900-1370376903_thumb.png

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La gradul tau de profitabilitate asa cum reiese din pozele atasate, ma intreb de ce mai stai si nu bagi 50-100$ intr-un mini cont la Oanda. In 1-2 luni cred ca ai face 500$ lejer si de aici incep banii adevarati.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.