Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Eur Usd - 14062013 

 

Ar fi bine sa coboram asa usor usor ca de altfel daca mai incearca o mica miscare in sus o sa-i supere pe traderi si o sa fie miscarea in jos exploziva , fiindca o sa fie extrem de nervosi ! :D  si dupa o sa facem o batalie in Triunghi ceea ce o sa fie destul de rau pentru unii . 

Triunghiurile fac extrem de multe victime atat in desfasurare cat si la finalizare . 

 

Asteptam coborarea lina  ca sa nu ne enervam ! :))

 

 

post-6242-0-58321200-1371204606_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBP/CHF

sell stop la 1.44135

SL=1.44970

TP=1.41600

V=1.2

risc=1%

RR=1:3

daca urca tare si trece de 1.45 anulez ordinul

Editat de slg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Vaxx 

 

Cele folosite pentru analizele pentru Fond sunt EURUSD , GBPUSD , USDJPY , USDCAD , AUDUSD , DAX 30 . 

 

Astea sunt pentru Fond . 

 

Plus cele de pe site care nu sunt pentru Fond . 

 

Eu am in total in portofoliu mul mai multe instrumente dar astea sunt arhisuficiente pentru a invata si a te orienta . 

 

Cu respect 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

USD/CAD

 

Sell (sub nivelul pietii): 1.01661

S/L: 1.02511 (85 unitati)

T/P: 1.0147 (19.1 unitati)

Marime lot: 0.06

Risc asumat: 0.2%

Raport recompensa-risc: 0.22

Tranzactia a fost realizata conform scenariului descrescator din cadrul analizei prezentate in postul #36 din topicul Tranzactionarea folosind doi pivoti - analiza metodica si plan de tranzactionare

 
Mult succes!

 

 

Ajustare pierdere asumata (micsorare): 1.02266

 

post-2510-0-01089800-1371213581_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Vaxx 

 daca pozitiile sunt pe termen lung nu ! si eu am poztitii deschise in piata de cumparare . 

Daca sunt pe termen mediu trebuie inchise ca ma astept la o corectie si in plus daca ma uit la contul tau din trei tranzactii ai facut 64% din el deci ai riscat enorm . 

Asa ca ...... ar trebui sa te gandesti si la asta .... 

 Sau ai putea sa inchizi doua cele mai de sus si pe asta de mai jos sa o asiguri si gata ! Sa ramai in trend si apoi sa cauti pozitii de cumparare nu de vanzare nu te baga impotriva trendului . Mergi doar pe directia lui .

 

succes ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa lupte seculare intre tauri si ursi, se pare ca primul cazut la datorie dintre traderii Fondului sunt eu. Scuzele sunt de prisos. Se pare ca mai am multe de invatat despre pietele financiare si corelatia dintre ele. Si nu in ultimul rand, despre managementul emotional (care de aceasta data a pus capac increderii acordata, si ca rezultat a dus la acest Drawdown maxim admis).

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.