Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

Multumesc

Cand ajung acasa o sa-l trag si eu. Parea interesant si m-am gandit ca ma poate ajuta numai la intrare intrade ca si o confirmare din partea lui.

Sper sa mearga, inca o data multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima intrare s-a inchis cu +41pp avand pus trailing stop de 15

post-2377-0-42964500-1322240056_thumb.jpg

A doua intrare este cu risk maxim si cu lumanari, doamne ajuta ...

 

 

 

 

Later edit:

post-2377-0-14366200-1322243331_thumb.jpgusd[/acronym].jpg]

... am "hegiuit" pozitia asta in asteptarea unor momente mai bune, ca nu m-a lasat inima s-o inchid, fiind prea mare.

Am sentimentul, uitandu-ma si la stocuri, ca EurUsd o sa inchida pe minime

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No Discussion Within G-7 Of Reported Large IMF Package For Italy - Official [Dow Jones] ...asta ni speranta?

 

or

 

Should the Fed save Europe from disaster?

 

The dam is breaking in Europe. Interbank lending has seized up. Much of the financial system is paralysed, setting off a credit crunch just as Euroland slides back into slump.

 

http://www.telegraph.co.uk/finance/comment/ambroseevans_pritchard/8918784/Should-the-Fed-save-Europe-from-disaster.html

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Italy sells 2014 bonds to yield 7.89% vs 4.93% on oct. 28

 

Da, asa e , cel mai mare in ultima vreme , ce ziceti o sa isi primeasca imprumutul necesar !?

 

Citand EuroNews : "...The bonds did however sell in the volumes targeted by the government, an outcome that pushed Europe markets upwards. However, the indications are that investors feel Italy and the eurozone’s sovereign debt problems are reaching make or break point."

 

Deci probabil au dus dobanda asa sus sa isi atinga targetul, sincer nu sunt un as in macroeconomie dar privind problema aparuta in Germania la ultima vanzare

cand interesul a fost mega scazut si s-a vazut clar pe aceasta pereche ma gandesc ca altfel nu ar fi atins targetul.

 

In alta ordine de idei , vor ajunge grecii in 2 saptamani la un acord , altfel cred ca o sa dea faliment ...excludere din EURO ZONE? La ce sa ne asteptam ?

 

Am vazut azi o stire ca sunt traderi care isi pregatesc paltforme pt drahma ...weird

 

Stochlisticul e la 20 , RSI in jur de 35 ... ziua de luni s-a deschis pe + m-ai ales pt bursa europeana , MACD nu arata prea roz momentan pt o crestere

dar H1 Timeframe e chiar interesant pt un daily trade....

 

 

 

 

 

Pareri ? ...va reveni EUR/USD Media Average 50 / D1 TimeFrame , mai exact EUR/USD 1.36140 ? Posted Image

post-6232-0-62210200-1322586822_thumb.png

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.