Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

Poate, uitate totusi la Stochalistic , de 3 zile se invarte pe la valoriile de 20 , ... vor iesii Grecii din impas ? Italieni cu Monti si echipa lui de economisti vor scoate ceva pana la urma ?

 

Toate astea daca vor iesi pozitive , si sincer cred vor aparea masuri clare de implementare pana sapt viitoare...crezi ca nu vor influenta ?

 

Va cobora mai jos de 1.318 ultimul suport pe daily ?

 

Am un sentiment ca nu va fi chiar asa simplu sa se duca euro sub 1.318 si se vor gasi solutii atat pt Italia cat si Gercia.

 

Eu am adoptat o vorba "When everybody thinks that hell is comming is time to buy"

 

Un trading plan ?Posted Image

 

Alt sentiment ?

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eur/Usd a strapuns maximul diminetii de 1.3370 si maximul zilei anterioare de 1.3400 si personal ma asteptam la o continuare catre 1.3500, lucru care nu s-a intamplat. Dar din punct de vedere tehnic maximul actual de 1.3440 nu este intamplator, aceasta zona a servit drept suport in perioada 16-21 nov.

 

Pentru sesiunile urmatoare o spargere la 1.3440 va conduce cursul catre pretul de 1.3565, unde intersecteaza si linia fibo si maximul zilei de 22 nov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ...sigur

uita-te pe istoric si o sa vezi

1)la cat a fost primul nivel de schimb eurusd?

2)ani la rand apoi a oscilat si in jur de 1/1

3)in america (sentimentul pentru oamenii de pe strada este ca 1 eur este egal cu 1 dolar)

4)pentru o evolutie la reveneala economica in europa, un curs mai mic este de bun augur, stii si tu de ce

... concluzia, un curs eurusd de 1/1 nu deranjeaza pe nimeni

Ai fost in Turcia in 2000-2002?

 

Later edit:

Cand raspunzi la ultimul post, nu il mai citezi. Nu are sens, pentru ca se intelege ca raspunsul este dat postului de mai sus.

Altfel se incarca carnatul din topic si este foarte greu de urmarit.

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as sta deoparte de EUR/USD dar si cu mana pe mouse si ochii pe luneta, deocamdata se invarte pe daily pivot , RSI sta pe 50 ,si pare sa fiarba in asteptarea stirilor de la discutii. Probabil maine si tot maine pare un calendar economic destul de aglomerat cu stiri cei drept putin mai medii, in afara de USA Pending Home Sales.

 

Euro zone finance ministers and officials meet in Brussels on Tuesday to discuss leveraging their EFSF bailout fund so it can help

 

"...They are also likely to approve the next emergency loan payments for Greece and Ireland. New Italian Prime Minister Mario Monti will outline his fiscal and economic reform plans...."

http://www.reuters.c...E7AS1HG20111129

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca daily S1 , la 1.326 rezista, sa vedem daca ministri vor iesi si cu o suma, "money talks"

 

 

 

ZF: Olli Rehn confirmă spusele lui Wolfgang Munchau, invitatul Galei ZF 2011: Mai avem la dispoziţie 10 zile pentru salvarea euro

 

http://www.reuters.c...E7AR0P320111130

 

Ochii pe tragaci Posted Image

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.