Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

 

Ca un faliment sa fie devastator el trebuie sa fie in primul rand surprinzator. El trebuie sa ia toata lumea prin surprindere si pe nepregatite. El trebuie sa vina in urma unui anunt pe care nimeni nu il suspecta.

 

 

 

Cred ca te voi contrazice, daca ne uitam spre macroeconomie astfel de falimente nu sunt deloc suprinzatoare, Ca si orice cutremur major (natural) are cateva replici care

prevestesc daca nu te pregatesti o sa iti pice totul in cap. Singurul lucru surprinzator e ca nu reusesc ministrii si fondurile monetare sa salveze situatia.

 

In cazul economiei e diferit, poti incerca sa eviti un astfel de dezastru prin a strange cureaua la cheltuieli.

 

Aceasta insolventa nu apare peste noapte , ea poate fi prevazuta din timp , ca si in acest caz. De aceea se iau masuri pentru a evita un astfel de dezastru si da probabil

exista sansa ca intr-o zi sa ne trezim si sa ni se spuna: Stiti, cei X miliarde de euro nu au ajuns sa acopere rascumpararea de obligatiuni cu 8% date acu 5 ani... mai vrem 10 mild altfel

iar dam faliment si vi se duce pe apa sambetei credibilitatea.

 

Eu sunt nou pe acest forum, la fel si nou pe forex , asa ca poate ai dreptate Posted Image

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mrpippet, esti iute la manie Posted Image (stii tu de ce)

post-2377-0-16004400-1322750789_thumb.jpg

 

...cam asa il vad, dar desigur in functie de ce se intampla in Europa.

In conditiile actuale totul este neclar, iar pana nu se limpezeste situatia nu avem directie, ...iar cand s-o limpezi Dzeu stie, de asta am zis ca nu pot sa raspund ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar in cazul in care nu o sa avem suprize saptamana viitoare nu cred ca o sa vedem miscari majore in afara de consolidarea perechii intre 1.35 - 1.34, totul pana dupa summit-ul din 9 decembrie si declaratiile de dupa, cel mai probabil vor iesi cu declaratii pentru a calma situatia si incercarea de readucere a increderii asupra zonei euro si statelor membre, posibil sa urcam undeva pe la 1.37 - 1.38 . Dar ramane de vazut Posted Image

 

ZF:

"....Insistând în tot dicursul său asupra necesităţii consolidării cuplului franco-german, Sarkozy a anunţat că o va primi luni, la Paris, pe Angela Merkel, cu scopul de a "avansa (împreună) unele propuneri franco-germane pentru garantarea viitorului Europei".

 

http://www.zf.ro/business-international/cancelarul-german-angela-merkel-nu-va-asteptati-la-o-solutie-imediata-la-criza-zonei-euro-este-un-proces-care-va-dura-ani-9023874

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M30 Test pe rezistenta de 1.353 , va tine rezistenta ?

 

 

---

 

Later edit:

 

Trade reusit: profit 65 pips

 

Sell: 1.35196

T/P: 1.3542

 

 

China cools on direct euro bail out

 

http://www.euronews.net/2011/12/02/china-cools-on-direct-euro-bail-out/

post-6232-0-24261200-1322830168_thumb.png

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.