Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

ce parere aveti despre stirile pe yen din noaptea aceasta?

De la 106.20-106.00 O sa încep sa cumpăr masiv USD/JPY Deci o aştept acolo pentru început...probabil ceva o sa împingă aceste 100+ de puncte poate ştirile acestea de astăzi noaptea, sau daca le face cumva pana la ştiri atunci ştirile v-or fi acelea ce v-a împinge USD/JPY in sus-sus.Pentru mine ştirea a doar impulsul la cea ce trebuie sa se întâmple.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai importante sunt stirile pe lira si dolar de saptamina asta. distractia o sa inceapa de miercuri incolo... iar vineri o sa fie probabil cea mai volatila zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda se pare ca mai jos de 213.00-212.80 nu prea are şanse sa se coboare.

De acolo o sa mergem înspre Nord, ceva mai de sus v-a fi coborârea..... M-am grăbit eu cu aşteptările mele pesimiste pe aceasta pereche.

Scrat, Grip......... recunosc ca am grăbit situaţia cu GBP/JPY..... Se pare ca o sa plecam la 215-216 înainte ca sa începem coborârea.Nu a avut putere corecţia. Succese băieţi

--

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata cred ca se face buy the rumour, sell the news... maine sunt asteptate stiri pe gbp, si forecastul este negativ... deci pina maine o sa tot coboare perechile pe lira...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata cred ca se face buy the rumour, sell the news... maine sunt asteptate stiri pe gbp, si forecastul este negativ... deci pina maine o sa tot coboare perechile pe lira...

Ce tine de GBP/USD am deschis buy spre 1.9900/20(ca corectiva)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea despre g-j acum. sub linia alba cam inseamna sell pina in zona 211.

post-1398-1217419251_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi intr-un nou maxim peste 215.90 inainte de testul lui 211?

 

parerea mea despre g-j acum. sub linia alba cam inseamna sell pina in zona 211.

Eu zic SELL din zona 215.00/50 destul de adânc vri-o 500+ de puncte

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi intr-un nou maxim peste 215.90 inainte de testul lui 211?

 

parerea mea despre g-j acum. sub linia alba cam inseamna sell pina in zona 211.

Eu zic SELL din zona 215.00/50 destul de adânc vri-o 500+ de puncte

 

Nu!!! cel puţin in viitorul cel mai apropiat. Explicaţia e simpla am avut in jos 5 valuri (TF 1H) si cum mergem in sus o sa avem 3 valuri (deja se pot face concluzii).

Si respectiv o sa mai avem altele 5 valuri in jos astfel o sa închidem ABC.......Acum apare alta intrebare e corectiva din ce? Am 3-i variante, pe parcursul evoluţiei o sa le exclud una cate una.

 

P.S. desigur se poate întâmpla multe, lumea e in vacanta aceasta se si răsfrânge si-n mersul cursurilor (peste tot sunt corective la corective).

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.