Sari la conținut

Tranzactionam de pe mobil


Postări Recomandate

msjohntm ce telefon ai? poti primi apeluri cand esti conectat cu mt4?

la mine suna ocupat daca e conectata platforma dar presupun ca e din cauza modelului vechi de telefon

Am un Eten M700.

Abonamentul meu actual e doar pentru date, l-am luat pentru laptop dar il mai folosesc si in telefon cateodata, dar nu are si voce! Am avut insa inainte internet pe mobil langa voce, cel cu 2 euro, 10MB, si cu ala navigam pe net, dar n-aveam atunci mt4 instalat, insa mergeau si netul si telefonul simultan. Am renuntat la el ca aveam deja 3 abonamente la net. M-as intoarce acum la el dar vad ca nu il mai au in oferta (doar Vodafone Life care de fapt nu e net).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai lamurit si eu un pic ... mersi

 

@stefan

e bine de stiut ca nu merg indicatorii custom ... tocmai unul de acest gen doream sa il testez ... aveam un indicator care pe trecut dadea niste semnale de nu am dormit o noapte cand m-am gandit ce de pipsi as fi putut face cu el ... dar cand l-am urmarit in timp real mi-am dat seama ca dadea o multime de semnale false :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@msjohntm

 

acum m-am prins. imi poti spune te rog cum te conectezi la net prin telefon cu cartela respectiva? si eu mi-am facut abonament de asta pe cand aveam laptop si am ramas sa il platesc aiurea fara sa il folosesc. ar fi o treaba daca as putea sa il folosesc in telefon doar pt net insa nu stiu cum... (imi cer scuze daca am deviat de la topic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data imi configurez conexiunea:

Start-> Setings-> Connections-> Connections-> My ISP (Add new modem conection)

-> la select a modem alegi GPRS

->Next (la acces point name scrii internet.vodafone.ro)

->Next (la User name scrii internet.vodafone.ro, iar la Password scrii vodafone, la Domain lasi gol)

->la Advanced selectezi tabul Use server-assigned IP addres

-> treci la tabul Servers, bifezi Use specific server address unde pui la

DNS: 193.230.161.3

Alt DNS: 193.230.161.4

restul goale

->Dai ok

->Finish

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Salut !

Care stiti daca exista vreun broker la care pot vedea graficele pe telefonul mobil ? ...am un Erricson K800i...cont real am pe Oanda, imi pot accesa platforma si face trade-uri, dar nu pot vizualiza graficele...exista aceasta posibilitate la vreun broker ?

Multumesc frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, platforma MT4 merge, dar numai pentru telefoane cu windows mobile. La celelalte platforme nu prea ai grafice, doar daca ai putea sa vezi o platforma web pe un telefon normal, asta n-am incercat ca eu am cu WM.

forex[/acronym]-romania.ro/index.php?module=53"]http://www.forex-romania.ro/index.php?module=53

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !Care stiti daca exista vreun broker la care pot vedea graficele pe telefonul mobil ? ...am un Erricson K800i...cont real am pe Oanda, imi pot accesa platforma si face trade-uri, dar nu pot vizualiza graficele...exista aceasta posibilitate la vreun broker ?Multumesc frumos !

 

Incearca varianta mobile de la ,Deltastocks Bulgaria, este multumitoare. Sau forex.com.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.