Sari la conținut

Tranzactionam de pe mobil


Postări Recomandate

i-auzi ia, bravo tradelover, sunt mindru de tine, baieti luati exemplu asta e spiritul de roman verde <:-P<:-P:)

 

 

peekpoket e free, cauta-l pe web, ori sapa in zona asta pt programe inrudite. iti arata retelele wifi care sunt in zona si ce fel de encriptie foloseste fiecare. daca e "open" atunci te poti cupla la ea si ai sanse sa poti iesi pe internet, daca gasesti proxy-ul si daca acesta nu are parola (majoritatea nu au nici macar proxy). daca encriptia e slaba (wep, ori wpa-psk) exista metode de a injecta packete false in retea si a gasi cheia de protectie in cateva minute (cauta pe web "wep cracking, aircrack-ng" etc.) Eu am spart toate retelele vecinilor mei care foloseau wep, si pt ca nici unul nu avea internet mai rapid ca mine (toti avem la fel haha) i-am invatat si pe ei sa isi sparga retelele unu-altuia :D

 

hai ca transformam treadul in altceva, pe aici era vorba de mobile trading. zic bine "era"...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

@tradelover am un Htc Diamond

 

incearca asta, ar trebui sa mearga pe diamond, daca ai macar wince5.0 sau mai sus. pe net toti spun ca e mai bun decat cel pe care il folosesc eu, doar ca pe jucaria mea nu merge.

 

se dld setupul si se lanseaza pe pc, in timp ce esti conectat cu mobilul la pc (wifi sau cu cablu usb, activesync instalat, pt instalare activesync cauta la microsoft pe site - desi cred ca il ai deja in mobil, vine cu windowsu)

 

sa zici daca merge, chiar sunt curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Eu folosesc mt4 pe mobil, am cont la Admiral Markets. Nu inteleg de ce pe mobil au spread de 2pps si pe calculator 1 pps.

 

PS: Graficele nu le folosesc pe mobil, urmaresc cotatiile in general si adaug ordine sau le schimb.

Editat de mdcatalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

folosesc MT4 pe un HTC TyTn II, merge perfect, iar graficele le poti vedea foarte frumos. Pacat ca deocamdata nu au asa de multi indicatori, dar speram ca cu varianta 5 sa introduca mai multi indicatori si pt mobil/pda/smartphone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat ca am remote desktop implicit in windows mobile la htc-ul meu... si am gasit linkul asta unde sunt descrisi pasii pentru a face conexiunea Linkul

 

eu nu am reusit sa o fac sa mearga. sunt curios daca reuseste cineva... ar fi excelent deoarece asa poti monitoriza chiar si ea-uri de pe mobil prin accesarea directa a calculatorului de acasa :|

 

ar mai fi teamviewer.com pentru remote desktop insa ei nu au varianta decat pentru iphone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Scart

Este o singura aplicatie pe market pentru MT4 android pe care nu an testat-o.

Daca vrei full meta trader pt android mai degraba iti instalezi pe telefon un program cu care te poti conecta remote la calculator de acasa si poti sa pui ce indicatori vrei tu pe grafic , dar asta insemna un trafic mai mare de net si un calculator care sa mearga.(ca sa economisesti curent poti sa pui pe calculator un WakeOnLan si sa iei o aplicatie pentru android pt WoL cu magic packets.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

daca jucaria e compatibila SideShowatunci aia e solutia. Al meu nu e, ori cel putin nu am gasit un renderer care sa mearga pe el, deci nu pot sa dau detalii, unele dintre jucarelele pe care le facem noi au asa ceva instalat, sub wince 5 si 6 (dar nu stiu prea mult despre asta, nu e fieful meu, stiu totusi ca programatorii de la mine se strofocau sa faca gadgeturi de alea, adica interfete grafice). Asta cred ca ar fi solutia perfecta, daca nu ai remote desktop enabled, cu SideShow si bitmap renderingu potrivit te poti juca la computer direct de pe telefon, prin usb, serial, ethernet, wifi, bluetooth, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.