Sari la conținut

Postări Recomandate

 

Am tot tras eu cu ochiu pe aici . Poate, poate careva dintre avansati pune pinul ala h1 de pe euro. Da vad ca nimic nimic!

 

Rusinica avansatii!

 

Aveati toate datele unui setup bun pentru price box (range)!

 

L-am vazut dar am zis sa raman pe H4, pt semnale mai de incredere. Pacat.

Ideea e ca l-am urmarit: a facut 20 pips (zona de management) dupa care te scotea afara si iar in sus. Dar a ajuns la ZM de pe H1.

Next!

 

INcet incet trebuie sa indraznesti Andrei! Mai ales pe zonele de range. Acolo au fost 20-30 pips cum spune americanu' "easy pips".!

 

Eu inca sunt long cu 50% din pozitie la +50 pips acum!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cand pisica nu-i acasa, soarecii..." posteaza idei de trade deocheate!

Profit de ocazie sa-mi dau si eu cu parerea: s-ar fi putut intra pe long - in contratrend e adevarat - la un astfel de pin?

Astept suturi in fund!

 

In proportie de 80% i-as fi spus pass. Mi-ar fi convenit sa se fi format ceva mai aproape de 0.6900, astfel se evidentzia mult mai clar divergentza. De asemena faptul ca era chiar sub ema 150 ar fi cantarit foarte mult in decizia de a spune pass. Un alt motiv ar fi faptul ca longul ar fi fost contratrend, deoarece pe h4 si daily se vede biasul usor down.

 

Deci IMO pentru mine era chinta sparta! PASS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut abia acum, dimineata la mine, ca deja ai vorbit de acest pin. Noaptea (la mine) nu am timp de intrat pe forumuri, ci doar de trading (cind apuc), asa ca postarile mele sint uneori consumate in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb pin pe h eurusd care matura putin SL celor aflati in buy. Divergenta. SL mutat deja la BE+1. Intrat pe ret a la Olciter.

 

Avand in vedere ca divergentele clasice pe tf-urile mici (de la daily in jos) semnaleaza de cele mai multe ori miscari corective, aducerea la BE cat mai repede este o buna modalitate de manageriere a unei pozitii de acst tip.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.