Sari la conținut

Postări Recomandate

nirolf69, aici nu discutam ca sa ne suparam. fiecare greseste la randul lui ( cine spune ca nu e adevarat, poate sa se supere) .

invatam, postam , ne ajutam, asta trebuie sa fie scopul.

parerea mea .

seara faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nirolf69, aici nu discutam ca sa ne suparam. fiecare greseste la randul lui ( cine spune ca nu e adevarat, poate sa se supere) .

invatam, postam , ne ajutam, asta trebuie sa fie scopul.

parerea mea .

seara faina!

 

de acord, si eu am fost suparat, si eu am trecut prin asta, totul este sa ne ajutam reciproc,

eu unul cel putin cred ca am facut multe gafe dar asta e asa evoluam

 

Numai bine

 

PS. ti-am dat un vot pt. aceste cuvinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CADCHF daily!

 

post-1363-126758100513_thumb.png

 

 

Pentru a intelege mai bine si pentru a acumula cunostinte utile despre retrecementuri, extensii si proiectii fibo va recomand sa vizionati de cel putin 3 ori materialele video ale lui Carolyn Boroden de aici

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am un cont de 100 usd si merg numai pe loturi de 0,01 cum pot lua o tranzactie pe D1 de exe. daca pun un SL la un pin de 250 pipsi? pt. ca incalc regula de MM de max 2% din cont.

 

Aveti idee ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am un cont de 100 usd si merg numai pe loturi de 0,01 cum pot lua o tranzactie pe D1 de exe. daca pun un SL la un pin de 250 pipsi? pt. ca incalc regula de MM de max 2% din cont.

 

Aveti idee ?

 

Iti calculezi mm si in functie de timp si atunci rezolvi problema. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am un cont de 100 usd si merg numai pe loturi de 0,01 cum pot lua o tranzactie pe D1 de exe. daca pun un SL la un pin de 250 pipsi? pt. ca incalc regula de MM de max 2% din cont.

 

Aveti idee ?

 

Teoretic ar mai fi si varianta de a intra cu ordin limit pe retracement, dar nu mai mult de 61.8% si sa se incadreze si in mm. dar ar tr. sa ai MULTA rabdare (alt cuvant ar fi mai bun dar nu-mi vine pe limba acum).

 

Si ideea lui dirzu e f. buna dar tr. sa fii si mai selectiv, din moment ce la un moment dat o sa depasesti 2%. Totusi vad mai practica ideea asta, ultima. Nu e usor sa analizezi toate charturile daily si chiar daca vezi un set-up AAA sa pui un ordin limit pe retracement si sa nu-l ia.

 

Sper ca ajuta.

Editat de tandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.