Sari la conținut

Postări Recomandate

Hai ca is interesante chestiile astea cu money managementul pe un cont mic de 100 USD. Cum recomandati, folosirea intregii sume in tranzactie sau impartirea ei in miniloturi. Ceva reguli de mm si pentru mine din partea voastra ar fi binevenite.:smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@viadutz

 

daca a spart si se intoarce nu mai intru la retracement. zic eu ca e mai sigur.

 

@boby

e greu de facut mm pe cont de 100 usd, pe daily; vezi ca e f. bine explicat mm in filmele lui Oltciter.

e f. important mm dar l-as lasa pt. etapa 2-a de demo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate: a intrat cineva long pe usdcad h1 la puiul de pin din imagine. Varful pinului se opreste intr-o ratie fibo (pe care nu cred ca am salvat-o). Ar mai fi un pin mult mai reusit si pe audjpy h1...

E adevarat, amandoua pozitiile sunt trecute deja de prima tinerete, dar ar fi interesat de comentat asa, de amoarea artei.

Deci: pareri, sfaturi?!

post-4257-126764638437_thumb.gif

Editat de disident
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate: a intrat cineva long pe usdcad h1 la puiul de pin din imagine. Varful pinului se opreste intr-o ratie fibo (pe care nu cred ca am salvat-o). Ar mai fi un pin mult mai reusit si pe audjpy h1...

E adevarat, amandoua pozitiile sunt trecute deja de prima tinerete, dar ar fi interesat de comentat asa, de amoarea artei.

Deci: pareri, sfaturi?!

 

Salut! Cam asa vad eu:

post-3780-12676481862_thumb.png

post-3780-12676481946_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AUD-USD inside bar pe H4. Ce parere aveti de el? Se afla pe un swing high. Ar putea fi un setup de retracement short pe retracement sau o continuare a trendului

Editat de bobyv87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.