Sari la conținut

Postări Recomandate

asa vad eu la tf 4 E/U la ora 14.00

 

pare ca nu e BUOB, e posibil in alte platforme sa arate

 

Pai sigur nu este BUOB. Minimul "buobului" este mai sus decat minimul barei precedente. Se vede din avion. Incearca sa scapi de chestia aceea cu "celelalte platforme". Faci tranzactii si recunosti setupurile pe platforma ta.

Ca nu esti sigur pe configuratii si ar cam trebui sa reiei studiul paternurilor de bare asta este alta problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am lamurit, ceea ce vad eu pe platforma vedeti si voi deci nu mai am dubii la setare TF.

Ca nu e BUOB asta stiu, ca trebuie sa mai studiez si asta stiu.

 

NU vedem acelasi lucru pe h4! Daca iti pun graficul meu o sa observi ca bara mea este in constructie inca si se inchide al 16:00 si deja are maximul cu mult peste bara precedenta iar minimul este mult mai sus decat la tine!

post-1363-126770586521_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru incepatori: tratati contul demo ca pe un cont real. Citesc aici despre trade-uri luate pe bare h (pinuri mici, pinuri by proxy). Pe TF-uri sub 4 ore trebuie sa fiti foarte foarte selectivi, altfel, pe termen lung astea va vor papa conturile. Si daca vreti totusi sa le testati pe demo, faceti rubrica separata in caiet cu setup-uri de categorie inferioara si notati rezultatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BUOB 4h usdjpy. Locatie buna: 62%fib, PPZ. Marimea barei nu ma impresioneaza, as fi preferat o inchidere peste 88.60. O gramada de blocaje in sus. Intrat pe ret. a la Olciter si deja adus SL la intrare.

post-1613-126770936588_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.