Sari la conținut

Lista concursuri forex


arcond

Postări Recomandate

La concursul de la XTB care incepe pe 29 martie trebuie sa se tranzactioneze doar cfd-uri(nasdaq,sp500,etc.) sau se poate tranzactiona si forex?

 

De toate: CFD's, indecsi, metale si perechi valutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al treilea cont real , de nerefuzat :

1. Marketiva - 5$ - la inregistrare ;

2. FxClub - 20$ , pentru +1$ la Fxdrive ;

3. http://www.plus500.com/ro/Promotions/Bonus.aspx

 

Mult - putin , stiti cum e cu ... calul de dar . Important este pentru incepatori sa treaca in cel mai scurt timp pe " real " cu mult curaj .

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relativ usor se poate obtine un premiu de min. 1000Eur :

 

RTFX Trading Masters | Online Currency Trading Contest

 

• 1st price: Eur 5,000

• 2nd price: Eur 3,000

• 3rd price: Eur 2,000

• 4th to the 20th price: Eur 1,000

 

20 premii atat de consistente , chiar constituie o raritate in lumea concusurilor !

Pe langa aceasta oferta - 27000Eur timp de 9 luni , un Porsche de la XTB este o adevarata iluzie .

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

tentant ăsta ultimu! m-ai facut sa dau click, hehe. Si am ramas mirat de profiturile alora din top, NUMAI 2, 3, 5 procente???? Pai am zis ca pun un order la pleasca (sunt totusi 5 milioane in cont, ai bani gramada!) si tot fac profit mai mare.... Tzeapa! Fiti atenti ca leverage-ul permis este de 1 la 1, adica nu poti tranzactiona simultan mai multi bani decat ai in cont, si avand in vedere ca margin call-ul este la 1:1, nici macar aceasta cifra nu poate fi atinsa. Practic se pot pune numai ordere de un milion, deci poti pune maxim 4 ordere, ca la al cincilea esti in margin call la primul pip impotriva ta. Deci leverage-ul real nu este de 100 la 1, asa cum sunt obisnuiti majoritatea traderilor de pe aici, nici de 50 la 1, ori 20 de 1, nici macar de 1 la 1, ci este practic de 0.8 la 1, nu e poanta! Ala care a facut 5% din cont intr-o luna practic a depus acelasi efort care ar fi trebuit depus la un leverage de 100 la 1 sa "quintipleze" contul intr-o luna (adica sa fac din 1000 de parai o suma de 5000 de parai).

 

Slabe sanse...

 

p.s. arcond, felicitari pt ceea ce faci aici, da' ma intreb cum ai atata timp liber de stat si cautat pe web, nu gluma... <:-P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tentant ăsta ultimu! m-ai facut sa dau click, hehe. Si am ramas mirat de profiturile alora din top, NUMAI 2, 3, 5 procente????

Ala care a facut 5% din cont intr-o luna practic a depus acelasi efort care ar fi trebuit depus la un leverage de 100 la 1 sa "quintipleze" contul intr-o luna (adica sa fac din 1000 de parai o suma de 5000 de parai).

 

Slabe sanse...

 

p.s. arcond, felicitari pt ceea ce faci aici, da' ma intreb cum ai atata timp liber de stat si cautat pe web, nu gluma... <:-P

 

Practic , fiecare concurs difera de celelalte prin ceva . Uneori , asa cum bine sesizezi , diferentele sunt foarte , foarte mari .

Dar nu acest lucru este important .

Castiga cineva cu acele date ?

Important este sa vad cum fac sa castig si eu , in conditiile in care concurez cu sanse egale cu ale celorlalti .

Asta-i tot !

p.s. multumesc pentru felicitari . M-as bucura sa fie tot mai multi cei care se bucura de informatiile pe care le-am transmis si sa-i poata convinge si pe altii sa se pasioneze de acest sport . Din punctul meu de vedere forexul este un vis , greu este doar sa castigi suficienti bani din asa ceva . Dar si ca hoby merita din plin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.