Sari la conținut

Lista concursuri forex


arcond

Postări Recomandate

vreau doar sa zic, mersi arcond. felicitari pentru ce faci. pe unii dintre noi "ne ai pe constiinta" <:-P .

 

Necazul e ca sunt " suparati " si altii , de pe alte meleaguri , de activitatea mea subversionista pe net :

 

Forex DEMO Contests and Competitions run by Forex Brokers

 

Probabil ca nu vor mai fi asa multe noutati in viitor , sau ... poate ma insel , oricum , pentru mine a fost o foarte mare placere sa fiu util celorlalti in acest mod .

Bafta mare , ca incepe Olimpiada FOREX , cu un Porsche si un InfinitiFX35 drept marile provocari ale perioadei urmatoare .

Numai cand te gandesti la aceste doua trofee si te cuprind emotiile de neimaginat . Nu de alta , dar activitatea obisnuita nu iti ofera prea des astfel de oportunitati .

Dar fara acestea viata nu ar avea asa mult farmec !

Asa ca ... traiti-o din plin , forexul va asteapta , este cea mai " tare " sursa de adrenalina pe care am intalnit-o , si in acelasi timp este un vis implinit , la care noi toti nici nu ne-am fi gandit cu doar cativa ani in urma .

Merita ... prietenii stiu de ce !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesant de postat olista cu brokerii FX care dau cea mai mare prima la deschidere de cont !! Eu nau am gasit o lista

 

forex[/acronym]-trader-bonuses]New account, first deposit Bonuses from Forex brokers

( de fapt raspunsul l-am dat cu anticipatie , dar , din modestie , nu am dorit sa se vada acest lucru <:-P )

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@arcond te felicit si eu pentru concursul de saptamana trecuta unde vad ca iar ai pierdut primul loc la cativa pipsi. Oricum e bine si asa.

 

M-am hotarat sa castig si eu concursul asta: forex[/acronym]-robot-world-cup.com/rules.php]The Forex Robot World Cup

 

Dar nu ma supar daca castiga altcineva din Romanica. Da ce, croatii sunt mai isteti ca noi?

 

Vedeti ca FXCM e broker ECN, deci trebuie sa lansati ordine fara SL si TP, dar le puteti modifica dupa aia.

Mai trebuie sa aveti Relative Drawdown < 50%, lucru cel mai greu de obtinut.

Daca aveti un EA profitabil eu zic sa participati ca niciodata nu stiti cand se misca piata in favoarea voastra.

Mai aveti 5 zile. Hai la joc!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al treilea cont real , de nerefuzat :

 

3. http://www.plus500.com/ro/Promotions/Bonus.aspx

 

L-ati " atacat " ?

Este adevarat, daca le vezi platforma ...

Si pe urma , iti vei zice , ce sa faci cu 50RON ? Nu poti deschide nici macar o singura pozitie de minim la toate perechile din tabel si dupa cativa pipsi care au luat-o razna ... totul s-a terminat !

Asa pare la prima vedere .

Si totusi ...

Eu am luat-o ca o provocare , nu am lucrat exclusiv la plus500 , mi-am mobilizat neoronu' si ... iata , acuma am in cont exact 131.35RON .

Daca se mentine rata de profit , in mai putin de o luna ne vedem la Ibiza .

Va invit asadar sa nu tratati aceasta oferta ca pe o mica gluma , ci cu exact aceeasi seriozitate cu care le tratati pe toate celelalte .

Chiar este o " mare " provocare , o piatra de incercare in formarea fiecaruia ca un bun trader .

Ati reusit la plus500 , veti rusi la oricare alt broker .

Eu nu doresc decat atat sa va spun : ganditi-va bine la aceasta oferta , in fond este o floare rara cu care nu va veti intalni in orice zi .

Decizia va apartine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Competitia spre profitabilitate pe piata forex , in conditii extrem de avantajoase , nu cunoaste pauza .

O oferta care merita incercata :

 

SwissDealing S.A.

 

Suna frumos :

 

" No deposits

Near-zero spreads

No margin requirements "

 

Nu am alte detalii , sunt la momentul " zero " , daca cineva are deja experienta , orice informatie este binevenita .

La urma urmei , alegerea brokerului este o chestiune foarte importanta , daca e sa optezi pentru unul dintre cei mai buni , din start ai un avantaj de loc de neglijat .

Mai ales ca , in cazul in care indraznesti sa vezi o lista cu brokeri si comentarii la adresa lor te apuca ameteala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ocazie rara - 100$ pentru sansa de a castiga 100000$ !!!

 

AC Trading Co

 

Mult mai buna decat la 6/49 sau pariuri sportive . Si totul depinde doar de tine .

Doresc sa precizez ca mi-a produs o deosebita placere sa vad multe nume cunoscute aici pe forum la : http://www.rtfx.com/trading-masters/rankings.html

Felicitari celor care s-au inscris !

Febra concursurilor chiar a " prins " .

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei zic ca-i " THE BIGGEST DEMO CONTEST NOW " :

 

Prime4x - Demo Contest

 

Cu premiile astea :

 

The first prize $10,000

2nd $5,000

3rd $2,000

4th $1,000

5th $1,000

6th $500

7th $500

 

nu prea iti vine sa-i contrazici , mai bine te concentrezi sa castigi unul .

 

Asta e , promotia la concursuri continua , ca-i supraoferta !!! ( nimeni sa nu se supere , mai ales in aceste zile ).

 

Bafta mare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al treilea cont real , de nerefuzat :

1. Marketiva - 5$ - la inregistrare ;

2. FxClub - 20$ , pentru +1$ la Fxdrive ;

3. http://www.plus500.com/ro/Promotions/Bonus.aspx

 

Mult - putin , stiti cum e cu ... calul de dar . Important este pentru incepatori sa treaca in cel mai scurt timp pe " real " cu mult curaj .

Bafta !

 

SEMNATI ACUM !!!

Al IV-lea cont gratis de 50$ :

 

https://www.fxgm.eu/en-US/Account_Types.aspx

 

http://www.fxgm.eu/PDF/TNC_Promotion_50.pdf

 

Promotia expira pe 31.03 , de aceea am subliniat . Aveti asistenta in limba romana .

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sezonul ofertelor de senzatie in forex este in toi .

 

10 premii de $25000 , pentru o luna de concurs pe conturi demo si live , de neimaginat la alti brokeri :

 

King of the Micro | Monthly Forex Micro Trading Contest

 

$25 cadou , pentru oricine , de la acelasi broker , a carui seriozitate nu poate fi pusa la indoiala :

 

http://www.forexmicrolot.com/tradeshow.jsp?CMP=SFS-70160000000DS0Q&keyword=021036

 

$50000 sau L30000 , cum doriti , numai sa lucrati putin pentru acest premiu , si ... gata , contul vi s-a " burdusit " cu verzisori :

 

http://www.gftuk.com/trading-challenge/terms.asp?aid=7825

 

Un Lotus , tocmai bun de oprit sub balconul iubite. Stiti ... chitara s-a cam demodat :

 

"Lotus" Campaign

 

Atentie mare la acceleratie , cu gropile din Romania ... nu se stie ...

 

Un Hummer impresionant pentru cei care doresc sa mearga la vanatoare , intr-un safari prin Africa sau doar sa-i impresioneze pe vecini sau pe ceilalti participanti la trafic :

 

"Hummer to a jammy fellow " campaign

 

$50000 cont de tranzactionat , sa va testati toate strategiile pe care vi le-ati imaginat deja , sau chiar si pe cele imposibile :

 

World Cup Advisor

 

$10000 . Ati refuza o astfel de oferta ?

 

Forex Competition - $20,000 in prizes every month!

 

Si totusi ... mai jucati la bingo , 6/49 sau FreeCell ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.