Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

http://www.elliottwave.com/default.aspx

 

 

 

Welcome to Trader Education Week!

Dear Trader,

This week, learn to apply a variety of technical methods and tools to spot opportunities in the charts you use every day. You will soon realize that Jeffrey Kennedy is committed to helping you achieve trading success.

Each day, from Sept. 26 through Oct. 3, he will post another lesson that will increase your ability to apply these methods to your trading.

Enjoy!

Katrena Peck, EWI Education Team

P.S. In the meantime, enjoy your 4 Introductory Resources, beginning below - just click the links to the right to access the next lesson.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti ,

 

Domnilor atentie mare astazi , poate chiar in aceasta dimineata , la ceea ce se va intampla pentru evolutia Eur/Usd . Cred ca acea coborare spre 1,25 de care vorbea am_kabibi se va intampla . Dovada vine in atachment . Va rog sa verificati daca toate conditiile sunt indeplinite pana la acest moment ( varianta pesimista ar fi ca valul e sa depaseasca valul d si atunci totul cade ) . Cine nu a plasat ordin de vanzare pana acum , dupa confirmarea triunghiului running poate sa o faca .

Spor la pipsi !

post-3630-0-81791700-1348727469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti ,

 

Domnilor atentie mare astazi , poate chiar in aceasta dimineata , la ceea ce se va intampla pentru evolutia Eur/Usd . Cred ca acea coborare spre 1,25 de care vorbea am_kabibi se va intampla . Dovada vine in atachment . Va rog sa verificati daca toate conditiile sunt indeplinite pana la acest moment ( varianta pesimista ar fi ca valul e sa depaseasca valul d si atunci totul cade ) . Cine nu a plasat ordin de vanzare pana acum , dupa confirmarea triunghiului running poate sa o faca .

Spor la pipsi !

 

Daca ai sa privesti la graficul Daily, atunci ai sa vezi mai bine.....
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salut tuturor!

Alternativele mentionate anterior la frame mai mic. Pt a intari varianta zigzagului in sus e de dorit o coborire in forta spre 1.25

 

Fara suparare dar la impulsiva din graficul tau, valul 3 este cel mai mic in pret dintre valul 1 si 5 si se incalca o regula. Si daca se incalca o regula atunci formatiunea devine automat corectiva.

 

Salut. Arat-mi te rog concret unda unde vezi tu ca valul 3 e cel mai mic in analiza mea. Sau, recunoaste, ai zis si tu asa la intimplare :) Cind vezi doar corective uiti de faptul ca impulsul e una din formatiunile cel mai intilnite.

 

valul C mare nu este gata se termina pa 1.48,

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Salut tuturor!

Alternativele mentionate anterior la frame mai mic. Pt a intari varianta zigzagului in sus e de dorit o coborire in forta spre 1.25

 

Fara suparare dar la impulsiva din graficul tau, valul 3 este cel mai mic in pret dintre valul 1 si 5 si se incalca o regula. Si daca se incalca o regula atunci formatiunea devine automat corectiva.

 

Salut. Arat-mi te rog concret unda unde vezi tu ca valul 3 e cel mai mic in analiza mea. Sau, recunoaste, ai zis si tu asa la intimplare :) Cind vezi doar corective uiti de faptul ca impulsul e una din formatiunile cel mai intilnite.

 

valul C mare nu este gata se termina pa 1.48,

 

Vaxx, de parca ai fi un copil... Ai afirmat ceva si nu in privat. Te rog sa argumentezi, unde ai vazut la mine unda trei cea mai mica?

Cit despre unda C mare de care ziceai, a sunat cam prea ferm. Nu crezi? Nu lasi loc pt alternative? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.