Sari la conținut

Tranzactionam de pe mobil


Postări Recomandate

  • Moderators

Dukascopy, JForex, native java, mult mai tare ca MT4, broker serios, spreaduri mici, expertii se executa pe server (adica continua sa functioneze si daca opresti computerul). Dezavantajul e ca trebuie sa inveti limbajul (API-ul) si ca iti trebuie ceva mai multi bani, cel putin vo 10 mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

aha, bine ca iti merge, aveam sentimentul ca am postat aiureli, haha...

 

Offtopic

te-am prins cu sell-ul, ziceai ca nu vinzi :|

 

Nu iti mai spun ca primul impuls cand am vazut poza a doua si am mutat cursorul prin ea, cursorul s-a facut mânuţă (datorita butoanelor de next si prev care apar pe poza si poti sa dai click in jumatatea stanga a pozei sa te duci pe prev, ori in dreapta sa te duci pe next), deci cand am pus cursorul pe partea de jos a pozei, s-a facut manutza, primul impuls a fost sa dau click pe History si pe Trade, sa vad ce si cum... si bineinteles m-a dus la screenshotul al treilea :| prima data nu am realizat ce s-a intamplat... grrr... vorba lui oltciter, ce talamba pot sa fiu

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

era vb de API, si am zis "cel putin" pt ca nu stiam suma exacta, intr-un timp a fost 25 de mii, apoi era 50 de mii. Acum este 100 de mii. Cu o mie de parai probabil ca ai aceleasi facilitati ca la orice alt broker, nexam SL pe server, nexam API, nexam FIX, spread de 1-2 pipsi pe euro (doar e retail, nu?) si nu de 0.0-0.8 ca pe contul standard... sa nu mai vorbim de faptul ca numai ECN nu e (ori poate o fi, cine stie, poate gasesti selleri care sa se complice cu buy-ul tau de un minilot direct pe ECN fara ca brokeru sa puna toate beturile impreuna in-house intai).

 

later edit: pus link

 

later later edit: daca ajung la 100 de mii in cont, o sa trec pe API si iti spun exact cum e, tu tine-mi pumnii :|

In ritmul asta, cam la anu pe vremea asta, ori prin 2012.... asta daca nu pierd gras ori nu retrage omu meu banii

Editat de tradelover
pus link
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

puteti spune ce fel de abonament pt internet mobil folositi ?

cred ca in curand voi avea si eu nevoie sa tranzactionez mobil, si sunt praf la cunostinte despre mobil, iphone, smartphone etc...ma documentez acum :D

Editat de gubyiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am abonamentul acela cu 11 euro de la vodafone cu internet mobil pt laptop. Cartela sim de la acest abonament o pot folosi si in telefon si am internet nelimitat.

 

Am folosit la un moment si optiunea de la orange cu 500 de MB pe luna la cartela prepay. In principiu iti ajung si 500 MB de trafic daca ii vrei DOAR pentru trading. Daca navighezi mult pe internet s-ar putea sa nu te incadrezi in aceasta limita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.