Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

Salut ,

Revin cu o mica precizare , in analiza postata mai sus , am notat valul 4 al ultimului impuls , eronat , acela era doar valul a al unui triunghi ( cred eu ) limitativ , ce va forma valul 4 . Chiar daca am avut ieri o intoarcere destul de brutala , momentan valul 4 nu este finalizat si in principiu dupa evolutia ultimelor saptamani nu cred ca valul 5 va fi unul esuat ( parerea mea ) , asa ca probabil saptamana viitoare vom asista la o crestere peste 1,3403 a perechii Eur-Usd , dupa care urmeaza o corectie de durata .

Numai de bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Salutare ,

 

Voi incepe asa : " Mama ce corectie pe Eur/Usd ! " . Valul 4 este un triunghi contractiv limitativ , care are valul e tot un triunghi contractiv , dar nelimitativ . Asadar vom avea urcarea ce va depasi 1,3403 , probabil ca intoarcerea se va realiza zilele urmatoare . Voi atasa si figura , care sper sa fie observabila intrucat este nitel cam inghesuita .

Numai de bine !

post-3630-0-77893300-1358953639_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai dreptate in principiu , insa nu stiu daca este chiar mare . Este vorba de un triunghi limitativ , deci miscarea poate avea loc undeva intre 1,3375 ( ceea ce este prea putin dupa parerea mea - trebuie sa treaca de 1,3403 ) si 1,3450 .

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pe timp ce trece , ajung la concluzia ca miscarea de corectie nu este finalizata . In aceste conditii , trunghiul este nelimitativ si ne putem astepta la cresteri mai mari decat cele scrise mai sus . Terminarea corectiei va fi confirmata de spargerea liniei de trend (b)-(d) , de o miscare posibil violenta , avand lungimea valului (a) , dupa o stagnare , cresterea va continua . Cat va creste ? Nu stiu !

Insa sa nu ne grabim , este posibil sa avem posibilitatea sa desenam o alta figura corectiva tip triunghi , care sa aiba alte caracteristici .

Timpul va decide , dupa aspectul actual al graficului , avem o singura certitudine , aceea de a continua trendul ascendent .

Asa ca :Rabdare !

Analiza cu noul triunghi , o voi posta dupa confirmarea finalizarii valului (d) .

 

Vad ca pe timp ce trece , ajung la concluzia ca miscarea de corectie nu este finalizata . In aceste conditii , trunghiul este nelimitativ si ne putem astepta la cresteri mai mari decat cele scrise mai sus . Terminarea corectiei va fi confirmata de spargerea liniei de trend (b)-(d) , de o miscare posibil violenta , avand lungimea valului (a) , dupa o stagnare , cresterea va continua . Cat va creste ? Nu stiu !Insa sa nu ne grabim , este posibil sa avem posibilitatea sa desenam o alta figura corectiva tip triunghi , care sa aiba alte caracteristici .Timpul va decide , dupa aspectul actual al graficului , avem o singura certitudine , aceea de a continua trendul ascendent .Asa ca :Rabdare !Analiza cu noul triunghi , o voi posta dupa confirmarea finalizarii valului (d) .

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.