Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Cred ca valul (e) a fost foarte mic , asa ca suntem pe valul 5 care se apropie de final , avem semnale de o posibila intoarcere pe toate TF de la Daily in jos , la divergenta MACD . Mai ramane ca dupa o urcare peste 1,3478 ( posibil in zona 1,3525 ) , sa avem parte de o intoarcere de toata frumusetea si asta in zilele care urmeaza ( spun zile , pentru ca s-ar putea intarzia cu ultima corectie ) .

Numai de bine !

post-3630-0-68975400-1359357579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

La acest moment , cred ca putem sa ne hazardam si sa dam , o valoare pentru maximul atins de acest impuls si perioada in care se va intampla acest lucru . Probabil ca in cursul zilei de astazi vom avea o stagnare a evolutiei Eur/Usd , cu deplasari intre 1,3530 si 1,3590 , iar maine , la afisarea NFP , vom avea o crestere peste 1,3600 , dupa care o intoarcere puternica . Asa ca Barbones , cred ca este bine sa mai ai rabdare o zi ( daca piata nu ia mai devreme o pozitie radicala ) .

 

S-auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analizand cele intamplate peste noapte , cred ca trendul ascendent pe Eur/Usd este departe de a se fi terminat , asa ca astazi la NFP , nu cred ca vom avea miscari de amploare . Este posibil sa inceapa doar o miscare de corectie , ce va dura cateva zile , iar coborarea va fi pana in 1,3525 , dupa care va veni impulsul final . Daca este sa incadram pana unde ar putea urca valoarea acestei perechi , se pare ca maximul ar fi de 1,3850 ( insa cred ca mai degraba in zona lui 1,3700 s-ar putea opri ) .

Vom vedea .

Spor la pipsi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Iata ca NFP s-a consumat si desi credeam ca va fi o corectie mai ampla , aceasta a fost doar una scurta ca timp si doar pana la 1,3585 . Din punctul meu de vedere perechea Eur/Usd , a finalizat impulsul , acum urmand o corectie de durata ce va depasi jumatate de an . Ce avem in perioada imediata ? Doar o coborare pana in jurul valorii de 1,3000 ( poate cobora si mai mult ) si asta in termen de mai putin de o luna . Apoi vom mai vedea ce va fi .

In concluzie , din acest moment , eu unul consider ca este vorba despre o coborare alerta .

Spor la pipsi !

post-3630-0-57504200-1360051500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3850 zic ca e ABC. Acolo e 1.61 din A. Val 3 - 90% la 1.618. Acum a atins doar 1.50

Joi, sapt asta, e ECB. Daca totul ramane "cum am stabilit" trendul ramane puternic Up. Ceea ce inseamna ca se poate sa treaca de 1.38 cu forta si repede si ce vedem acum sa fie doar o corectie rapida.

Dupa Joi se stie.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Se apropie de final ziua de astazi , asa ca dupa evolutie la perechea Eur/Usd , lucrurile sau clarificat . Linia de trend crescator a fost sparta , rezistenta de la 1,3450 deasemenea ,asa ca din cate se pare b va fi un val plat neregulat si nereusit . Ce inseamna asta ? Inseamna ca maine pretul va urca , cel putin la 1,3457 , fara insa a depasi 1,3597 ( este posibil sa urce undeva in jurul valorii de 1,3560 - dar aceasta este o presupunere ) . Dupa finalizarea valului b , vom avea "coborare" .

S-auzim de bine !

post-3630-0-36096200-1360255221_thumb.jpg

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.