Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

Salut ,

Intrucat valul b se apropie de final , revin cu o precizare pentru Eur/Usd si anume , ca este posibil in cursul zilei de astazi sa asistam la o intoarcere de trend . Urcarea probabil va fi pana in zona 1,3500 ( daca nu apar semnale mai puternice ) , iar dupa aceasta corectie ( val plat neregulat si nereusit ) , Euro se cam pregateste de coborare .

Sper sa profite cat mai multi .

Numai de bine !

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Salutare ,

 

Sa raspund mai intai , la intrebarea adresata de tizul meu . Da valul 2 cum l-ai notat tu . Insa eu cred ca este incorecta notatia ta , deoarece este o corectie si aici avem litere . Acel val 2 ,cum l-ai notat tu , nu este altceva decat valul esuat al unui plat neregulat ( sa ii spunem ( c ) ) . Intradevar valul ce se afla in desfasurare , va avea forma de impuls descrisa de tine cu albastru .

Momentan ne situam pe valul c al unei corectii de tip zig-zag , care probabil se va finaliza in jurul valorii Eur-Usd , de 1,3270 , insa pot aparea si surprize (se poate termina mai devreme sau mai tarziu , fata de valoarea data de mine) .

Voi atasa o analiza , asa cum consider eu ca ar arata aceste valuri , insa pot aparea si alte opinii .

Numai bine !

post-3630-0-47843100-1360829349_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Intrucat zig-zagul s-a finalizat in jurul valorii de 1,3300 a perechii Eur-Usd , este posibil sa asistam la o corectie majora a valului A ( asa am notat eu pe grafic zig-zagul ) . Momentan cred ca nu ne putem pronunta daca valul a al corectiei incepute , este finalizat . Avem confirmarea acestui fapt , in momentul in care pragul de 1,3300 va fi depasit . La acest moment coborarea continua cel putin pana in jurul valorii de 1,3345 , apoi vom mai vedea ce se intampla .

Spor la pipsi !

post-3630-0-54745100-1361366307_thumb.jpg

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca situatia e in felul urmator, pe EUR/USD:

 

Corectie complexa (down): W-X-Y

 

Momentan aflandu-ne in valul 3 din C din valul Y al corectiei. Daca Y va fi cat W, atunci vom vedea caderi pana in jurul lui 1.3160.

 

post-2510-0-21321500-1361403878_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Din punctul meu de vedere , cred ca perechea Eur/Usd , dupa o oarecare apreciere , va cobora ceva mai mult , adica in zona 1,3030 .

Aprecierea va fi formata din 5 valuri , ceea ce poate fi inselator si sa fie considerata drept impuls , insa este o incercare si doar atat ( este valul c , al corectiei de dupa zig-zag , cred ca valul b este finalizat la aceasta ora ).

Spor la pipsi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Datele problemei , pentru Eur/Usd nu s-au schimbat prea mult , insa va aparea o noua numerotare a valurilor , intrucat avem o alta forma decat cea anticipata . Ce avem de facut , in aceste conditii ? Doar vanzare . Probabil ca peste ceva timp ( nu foarte mult 1-2 ore ) , coborarea va incepe in forta , avand tinta mentionata anterior de 1,3030 . Analiza tehnica cu noua forma , o voi atasa mai tarziu .

Spor la pipsi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Intrucat corectia zigzagului 2 a luat sfarsit pentru perechea Eur-Usd , miscarea de vineri fiind valul b al unui plat alungit , pentru maine ne pregatim sa atingem rezistenta de 1,3035 , iar apoi ne pregatim de schimbare de trend , insa deocamdata se pare ca avem un dublu zig-zag , daca va fi triplu , doar piata poate confirma . La momentul care scriu , linia de trend a impulsului a fost sparta , confirmand corectia . Atasez si analiza , pentru vizualizarea notatiilor valurilor .

Spor la pipsi !

post-3630-0-93228800-1361818319_thumb.jpg

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi se joaca Elliott la Roma intre Berlusconnu ce e sell si restul buy.

Mai clar, azi au fost 2 sondaje: primul pe buy si altul pe sell asa cum am zis mai sus, Daca iese Berlusconuu macar intr o camera cu majoritate Euroiu se duce in zig zag incet in range cu tendinta sell. Pana dupa prima sapt din Martie, nicio directie. A ramas cea veche cu 1 30 care este ca si gata.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.